Albatros Palace

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Изграден на 72,000 м², Albatros Palace Resort нуди прекрасна оаза на плажата со широк спектар на активности и атракции. Тоа што го прави посебен овој луксузен 5* ресорт е неговата одлична архитектура, гостопримството, прекрасното сместување и кулинарската понуда. Albatros Palace Resort на своите гости им обезбедува удобност на секој начин и располага со соби и апартмани дизајнирани со вистинско чувство за луксуз. Во овој all inclusive ресорт има повеќе можности за забава и авантура отколку што ќе имате време да уживате во само една посета. Ресортот се наоѓа на 15 мин од аеродромот во Хургада и на 20 мин од центарот на градот.

Wi-Fi - бесплатно во сите области на хотелот.

Собите имаат балкони со поглед на море или базен.
- 621 климатизирани соби за гости во Albatros Palace Resort вклучуваат мини барови и сефови. Телевизори со рамен екран  со сателитски канали и бесплатни филмски   канали. Бањите се опремени со  туш  и фен за коса.Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk