Albatros Citadel

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Albatros Citadel Resort со својата исклучителна архитектура е совршен избор за опуштање на прекрасните брегови на Црвеното Море. Ова посебно место во Сал Хашиш е познато по пријатната клима во текот на целата година, што го прави идеална дестинација за спортови на вода и други активности. Овој 5* ресорт нуди уникатен одмор со приватна плажа која е долга 1.6 км, 3 вештачки морски лагуни во хотелот, т.е. ќе ви подари незаборавни спомени.

Albatros Citadel Resort нуди соби со панорамски поглед на Црвеното Море. Хотелот располага со 6 приватни топли бањи и софистициран фитнес центар. Хотелот е изграден со природни корални камења.

Секоја пространа и луксузна гостинска соба има спектакуларен поглед на морето, телевизор со рамен екран и минибар.Бесплатен жичен интернет е достапен во сите соби.


Центарот на градот Хургада е на 20 километри, како што е и Меѓународниот аеродром Хургада. 

- Бесплатен паркинг 
- Wi- Fi - бесплатно во јавни области на хотелот. 

  

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk