Steigenberger Al Dau Beach Hotel

stars
www.steigenbergeraldauresort.com

Име на сместување
Држава
Дестинација

Лоциран во Хургада овој 5*-ен луксузен хотел овозможува рај од луксуз, со огромен воден парк и  терени за голф.  Steigenberger Al Dau Beach е карактеристичен со своите  големи базени  и приватната плажа. 

 АLL концепт

Tamarind Главен Ресторан -

07:00 ч - 10:30 ч-• Појадок
13:00 ч - 15:00 ч• Ручек
18:30 ч - 22:30 ч • Вечера

Bwala Pool Restaurant & Bar
13:00 ч - 17:00 ч   ужина , освежителни пијалоци,
12:00 - полноќ - сладолед

Tanga Beach Restaurant & Bar - Медитеранска кујна за ручек и Ориентална либаниска кујна за вечера
• ручек (шведска маса ) 12:00 ч – 15:00 ч
• ручек à-la-carte 13:00 ч – 16:00 ч
• Сладолед-12:00 ч  – полноќ
• Вечера  - 19:00 ч – 22:30 ч

Пијалоци / Барови

Пијалоци се служат 24 часа.  Пијалоците во баровите и  рестораните се служат еден пијалок- едно лице. Локални безалкохолни минерална вода и  џусеви ви лименка, кафе (American, Nescafe, Cappuccino, Espresso) и чај, точено локално пиво, домашно вино. draft local beer, house wine, selection of local spirits, served by glass and as per beverage list.
• Ран појадок  05:00 ч – 07:00 ч
• Доцен појадок 10:30 ч – 12:00 ч
• Време за чај 16:00 ч – 18:30 ч
• Доцна вечера 22:00 ч – 00:30ч
• Ноќна ужина 00:30 ч – 05:30 ч

 
Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk