Palm Beach Resort & SPA

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Palm Beach Resort се наоѓа покрај песочната плажа. Познатите точки во Хургада  како Sindbad Aqua Park и Hurghada Downtown се на дофат.
Palm Beach Resort ги отвори своите врати во 1998 година. Ресортот во својот склоп има тениско игралиште, ноќен клуб, приватна плажа, два базени и аква парк,нуди индивидуални соби со поглед кон морето.Собите се опремени со сеф, греење, безжичен интернет, повеќеканален ТВ и дневен престој. Бањите се опремени со туш, фен и биде.
Гостите уживаат во вегетаријанска храна во шармантен амбиент на клуб ресторанот. Безалкохолни пијалоци, кафе и вина се нудат во диско барот.
Аеродромот во Хургада  е оддалечен 20 минути возење со автомобил.
Удобниот хотел нуди бесплатна шатл-служба, 24-часовна безбедност и пеглање.
On-site објектите за уживање вклучуваат sundeck, затворен базен и базенска област. Спа и велнес центар (со доплата). Хотелот нуди аквафит, аеробик часови и часови за гимнастика кои им помагаат на гостите да останат витки.Понудата на хотелот го вклучува и нуркачкиот центар Caves каде што може да уживате во бројни спортови на вода, како што се нуркање и сурфање на даска.

Содржини:
Соби за непушачи
Соби / капацитети за лица со посебни потреби
Лифт
Сеф
Менувачница
Wi-Fi
24-часовна рецепција
Соба за багаж
Пристап за инвалидски колички
24-часовна безбедност
Банкомат / АТМ
Повеќејазичен персонал
Продавница за кафе
Подароци / весници
Детектори за чад
берберница
Не е дозволено за животни
Фризер
Паркинг
Приватна плажа

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk