Desert Rose Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

На само петнаесет минути возење од аеродромот во Хургада и 16 км од центарот на Хургада, беспрекорната километарска плажа на хотелот Desert Rose и идиличната 40.000 м2 природна лагуна со златен песок, е локација за уживање во уникатен дел на приватна плажа, која нуди прекрасна околина за забавни активности или едноставно уживање во неверојатната континентална клима на Црвеното Море во текот на целата година.

Desert Rose e 5* ресорт со површина од 300.000 м2 , кој за сместување на своите гости нуди спектакуларен избор на 872 пространи соби и 40 апартмани, со прекрасни погледи на убавите градини, базени, aqua park, лагуната и морето. Собите и клуб апартманите имаат балкон/ тераса и дневна соба. Услугите се достапни во сите соби и апартмани, за ваш удобен и опуштен престој.

Стандардните соби се со површина од 32 м2, а апартманите се со површина од 64 м2.

На гостите им се нуди неограничена посета на нашите специјализирани ресторани во текот на нивниот престој (потребна е претходна резервација):

• The Palm Restaurant (главен ресторан) на база шведска маса служи доручек, ручек и 7 различни вечери во текот на енделата, како и доцна вечера 
• La Dolce Vita (Италијански ресторан кој служи традиционална италијанска кујна)
• Il Delfno (служи свежа морска храна)
• Fatoosh (традиционална либанска кујна)
• El Ranchero (традиционална мексичка кујна)

Низа барови се достапни за служење на широк избор на пијалоци, коктели, закуски и оброци:
• Bar Tropicana
• Club Soda Bar
• Sunset Bar
• Blue Lagoon Bar
• The Sand Bar
• Sea Breeze Bar
• The Rosebar Lounge
• Harry’s Pub
• Stars Discotheque Bar
• Bella Vista Bar
• Ali Baba (служи наргиле и ориентални пијалоци со доплата)
• Room Service 24 hours (со доплата)


• 3 тениски терени (осветлување и опрема се достапни за изнајмување)
• Загреан базен 1,250 m2 погоден за деца
• Олимписки базен 1,500 m2 (интернационални мерки)
• Релаксирачки базен 2,375 m2
• 1,200 метри песочна приватна плажа со чадори, лежалки и душеци.
• Повеќејазичен тим за анимација
• Аеробик
• Фитнес центар
• Сауна
• Масажа
• Спа
• Турска бања
• Пинг Понг
• Одбојка на плажа
• Повеќенаменски терен
• Едрење
• Кајакарство
• Центар за нуркање
• Aqua Park
• Шах
• Пикадо
• Билјард
• Секојдневни забавни анимации
Other Services
• Машина за перење алишта
• Центар за убавина
• Шопинг центар
• Бесплатна Wi-Fi конекција на јавни места

Појадок - 07:00 h - 10:00 h 
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 18:30 - 21:30 h
Доцна вечера 22:30 - 00:30 h

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk