Tia Heights Makadi Bay

stars
http://tiaheights.com/

Име на сместување
Држава
Дестинација

Од разнобојните планини и златните пустински дини, до кристално чистата сина вода на Црвеното Море, заливот Макади ќе го воодушеви и најпребирливиот турист.
Tia Heights е тука да го надополни вашето искуство во заливот Макади обезбедувајќи одлично сместување, приватна плажа од 560 метри, беспрекорна услуга и внимавајќи на деталите.
Хотелот се наоѓа во срцето на заливот Макади, и е одлична и позната дестинација во Египет на патот Хургада - Сафага, на само 25 километри од Меѓународниот аеродром Хургада. Од центарот на градот е на 35 минути возење со автомобил, а исто така со доплата достапен е и шатл- бус.

Елегантните  соби на Tia Hеights се пространи и се опремени со сателитски ТВ канали и клима. Сите соби имаат сопствена бања со туш кабина и фен.

Гостите можат да пливаат во затворениот базен, да вежбаат во фитнес салата или да посетат едно од четирите тениски игралишта на хотелот. Има секојдневна анимација, а исто така може да се организира и пустинско сафари со претходна резервација во туристичкото биро.

Tia Hеights Makadi Bay има 14 продавници за храна и пијалаци, нудејќи ориентална кујна и морски плодови. Во ресторанот Аладин се служат италијански специјалитети, додека пијалаци и коктели се служат во дискотеката и баровите.

 

Makadi Bay е одличен избор за сите кои се заинтересирани за спортови на вода, и е погоден како за парови, така и за фамилии.


Aladdin (главен ресторан): 
Појадок: 06:30 - 10:00 ч.
Ручек: 13:00 - 15:00 ч.
Вечера: 18:30 - 22:00 ч.

Caravan beach bar & restaurant (на плажа)
Доцен доручек: 10:30 - 12:30 ч.
Закуска: 13:00 - 15:00 ч.
Доцна закуска: 15:30 - 16:30 ч.


За другите A-la Carte ресторани потребно е да се направи резервација еден ден однапред на рецепција.

1 - Италијански ресторан
2 - Ресторан со морска храна
3 - Кинески ресторан
4 - Индискиот ресторан
5 - Либански ресторан
6 - Мексикански ресторан
N.B: Во случај на алергии од храна контактирајте го готвачот на ресторанот.

Време на пријавување 14:00 часот.
Време на одјавување 12:00 часот.
Престој во соба по 12:00 часот е можно во зависност од достапноста на хотелот, и ќе биде без доплата. Бе молиме информирајте се на рецепција за да ги добиете сите потребни детали. Секоја штета што се наоѓа во собата на гостинот ќе се наплати и мора да се реши пред поаѓање.
Внимание! Ве молиме вратете ги картичките од собата и картичките за крпи на рецепција до 12:00 часот. Во случај да ја изгубите крпата за плажа, ќе мора да платите 200 LE.

Програма за ден за анимација : Од 10:00- 13:30 и од 15:00- 17:00 ч. (спортски активности и детски клуб)

Детски клуб - 10:00 до 13:00 / 15:00 до 17:00 ч.
Спорт:
- Пинг понг
- Мини голф
- Билјард
- Тениска опрема 

Анимирани вечерни програми:
- Мини диско и детско кино: 19:30 -21: 30 часот (бар Докерс) во фоајето.
- Кино : 21:30 - 23: 00 ч. во Бар Dockers
- Диско : 23:00 - 02:00 ч. во Бар Dockers.
  
Активности:
- GYM 08:00 - 20:00 ч.
- Aqua Park: 10:00 - 12:00 и 13:00 -16: 00 ч.


Барови: Услуга на сите локални пијалоци
ДОЛФИН БАР (во фоајето) 24 ч.
КАРАВАН БАР (на плажа) 10:00 - 17:00 ч.
ДОКЕРС БАР (во фоајето) 18:00-  02:00 ч.

Бесплатен сладолед на плажа Каската БАР 14: 00 - 16: 00

Соба мини бар : ве снабдува дневно со две мали шишиња минерална вода.
Медицинска услуга: Хотелскиот лекар е на располагање 24 часа.
Кодекс на облекување: Како учтивост кон другите гости на хотелот треба да се почитува соодветен кодекс на облекување.
Ве молиме користете сеф :  Се наоѓа во вашата соба или на рецепција (бесплатно).
Не ги оставајте личните работи надвор од вашата соба / тераса / балкон!
Менаџментот на хотелот нема да биде одговорен за каква било загуба.
Си го заборавивте клучот за сеф : Во случај да го изгубите вашиот клуч од сефот, ќе ви биде наплатен износ од 1200 LE.

Напуштање на собата од страна на гостите : Ве молиме внимателно оставете ги хотелските крпи, перници и ќебиња во собата додека одите на екскурзии, со цел да се задржат во добра состојба за употреба.

ДРАГИ ГОСТИ, КОСТУМ ЗА ПЛИВАЊЕ Е НЕОПХОДЕН ПРИ УПОТРЕБА НА БАЗЕНТОТ ЗАРАДИ ЛИЧНИ И ХИГИЕНСКИ ПРИЧИНИ. За ваша удобност, дезинсекција од комарци се врши двапати во текот на денот, на изгрејсонце и зајдисонце. За повеќе информации, ве молиме контактирајте го тимот на рецепција (ве молиме да го повикате 30,31,32 или 33) за релации за гости (Ве молиме бирајте го број 35) за собна услуга (ве молиме да бирате број 2) за друга просторија "5" од бројот на соба


Со доплата:

Храна и пијалаци:
- Собна услуга (пијалок и закуски)
- Свежи сокови и овошје
- Сите увезени и Премиум Алкохолни пијалоци.

- Спорт:
- Водни спортови и нуркање
- Аптеки
- Продавници

- Услуги за сауна и масажа
- Услуги за перење
- Фризерски салон
- Конференциска сала
- Телефон: За меѓународни повици се бира "9" плус кодот на државата, а потоа саканиот телефонски број. Телекомуникациската компанија наплатува за 1 минута по 30 секунди повикувајќи го посакуваниот број без оглед на тоа дали другата страна одговорила или не. Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
 Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
 Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk