Old Palace Resort Sahl Hasheesh

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Лоциран на 200 метри приватна песочна плажа,  зад Пустинските планини во Сал Хашиш, Хургада, овој ресорт со 5 ѕвездички нуди пространи соби со балкон ,со поглед на базен, градини или Црвеното Море.

Светлите простории на ресортот имаат сателитска телевизија и минибар. Некои соби вклучуваат посебна просторија за седење. Сите се опремени со клима уред и сеф. Бањата доаѓа со фен, туш и када.

Главниот ресторан на хотелот  служи интернационална кујна во прилог на 2 a la carte ресторани каде се  служи италијански и бразилски кујна, плус 24 часа собна услуга. Ресортот исто така има 4 барови и ноќен клуб

Old Palace Resort  има загреан надворешен базен и топла када. Може да се пофали со детски клуб, здравствен клуб и центар за водни спортови. 

Меѓународниот аеродром Хургада е на  25 км од хотелот  Old Palce Resort. 



Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.



Let's socialize




© 2015
All Rights Reserved


Тури



Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk