Име на сместување
Држава
Дестинација

Marlin Inn Azur Resort е совршена дестинација во срцето на градот Хургада, Бисерот на Црвеното Море.

http://www.azur.travel/

Локацијата на Marlin Inn Azur Resort ви нуди лесен пристап до Хургада со пешачење, сместен е во областа Al Mamsha El Seyahi. Опкружен е со шопинг ареа и голем избор на ресторани и барови наоколу, се наоѓа на само неколку минути од аеродромот (3 км)

Marlin Inn Azur е основана во 1994 година на совршена песочна плажа со пристап до кристалната вода на Црвеното Море.

Marlin Inn Azur има 419 соби. Собите се пространи и  опремени со модерни удобности како што се климатизација, телефон, минибар, сателитска ТВ, сеф и фен. Интернет пристап бесплатен во јавните простории(лоби). Базен со лежалки и чадори, приватна плажа, програма за дневна активност на плажа, одбојка на плажа, бока, пинг понг, аква фитнес, аеробик, вежби за стомачни танци, пикадо и многу други активности. Сауна, џакузи и масажи се достапни,со доплата.

Хотелот располага со 4 барови, 3 во хотелот и еден на плажа. Сите тие се во склоп на All inclusive концептот, од 09:00 -01:00. По 01.00 часот услугата се доплаќа.

Во склоп на Marlin Inn Azur има Италијански Ресторан и Главен Ресторан со различни тематски ноќи со меѓународна и локална кујна.

Главен ресторан: Континентален појадок, Шведска маса, ручек и вечера.

Појадок: 05:00 - 10:00

Ручек:   12:30 - 14:30

Вечера:18:30 - 21:30

 Италијански A la Carte ресторан: (се доплаќа) - отворен два пати неделно; 1 Посета по престој бесплатно, пијалоци не се вклучени.

 Морска храна A la Carte: (се доплаќа)

 Резервација и кодекс на облекување се задолжителни во A la Carte рестораните.

Секојдневно има ноќно шоу, а забавата на денот се заокружува во Whispers Disco. Децата се забавуваат во својот Mini Nemo Club и Mini Disco со детскиот аниматор.

Хотелот располага и со беби ситерки, со претходна најава.(услугата се доплаќа)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

https://www.azur.travel/wp-content/uploads/2018/07/Marlin-Inn-fact-sheet-English-1.pdf


Награди и признанија


1.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
2. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

6. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
7. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
8. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
9. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
10. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk