Arabia Azur

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Arabia Azur Resort се наоѓа на 8 км од аеродромот во Хургада и 3 км од центарот на Хургада. Хотелот располага со 502 стандардни соби и 24 апартмани со балкон или тераса. Еден од најдобро рангираните хотели во Хургада.

Сите соби се опремени со сателитска телевизија, клима уред, мини бар, греач за вода, телефон, фен за коса, сеф, бања со тоалет.
За рекреација , гостите на хотелот на располагање имаат базен, тениски терен, терен за сквош, пинг понг и фитнес сала.
Со доплата , на располагање имаат сауна, парна бања, џакузи, куглана, масажи, центар за спортови на вода, банана брод, педалинка, едрење, нуркање, опрема за нуркање.

All INCLUSIVE концепт:
* All inclusive full board, вклучува безалкохолни пијалоци, локални алкохолни пијалоци, закуски и сладолед
* Тениски игралишта, сквош игралишта, фитнес и здравствен центар, пинг-понг, билијард и snooker маси
* Интернационални и локални вечерни забавни шоуа.
* тим за  анимации 
* Библиотека
* АТМ машина
* Лежалки, чадори и крпи за плажа.
* Бесплатен Wi Fi во лоби 
* Паркинг
* Mickey House: Детски клуб (деца од 03 - 12 години)

Активности со доплата:
* Сурфинг центар
* Аква центар
* Фуџи фотографија
* Quad Safari
* Салон за убавина, Спа ,џакузи и велнес
* Бизнис центар: факс, телефон, фотокопии и интернет.
* Земјени и водени немоторизирани спортови
* Меѓународен центар за нуркање
* Шопинг базар
* Клинички центар
* Интернет кафе
* Сервис за перење алишта
* лимузина сервис
.* Куглана (четири ленти)

Оброци:

Појадок - 07:00 h - 11:00 h (главни ресторани)

Ручек - 12:30 h - 15 :00 h (ресторан покрај базен, Marina Beach ресторан)

Вечера - 18:00 h - 22:00 h (главни ресторани, Marina Beach ресторан,
  Pattaya Thai Restaurant -во понеделник и петок)

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk