Arabella Azur

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Модерниот Arabella Azur Resort им обезбедува на гостите 296  en-suite соби, парфимерија и склад за багаж. Arabella Azur Resort работи од 2004 година.
Хотелот е оддалечен 20 минути пешачење од New Marina. Центарот на градот е 3 километри од хотелот.
Arabella Azur Resort се наоѓа на 15-минути возење од аеродромот во Хургада (12км) .

 ALL INCLUSIVE КАРАКТЕРИСТИКИ:
• 296 климатизирани соби со приватен балкон или тераса
• Сефови на рецепција
• Поглед на море, базен или градина 
• 12 км од аеродромот Хургада и 3 км од центарот на градот
• All inclusive full board, вклучува и закуски и сладолед
• All inclusive немоторизирани рекреативни активности
• Фен, бесплатен мини бар (дневно се полни со вода), чај и кафе 
• Сателитска телевизија
• Тениски игралишта, сквош игралишта, фитнес центар, пинг-понг, одбојка и билијард
• Живи интернационални и локални ноќни забавни програми 

КАРАКТЕРИСТИКИ СО ДОПЛАТА:
• Моторизирани спортови на копно и вода.
• Меѓународен центар за нуркање.
•Галерија.
• Лекар.
• Интернет услуга
• Лимузина сервис.
• Снукер маса.
• Сервис за перење алишта.
• Масажа, сауна, џакузи и пареа.
• фризер.

Јадење:
 ГРИЛ РЕСТОРАН: Главниот ресторан служи низа меѓународни и ориентални  јадења за појадок, ручек и вечера со спектакуларен панорамски поглед на море

Појадок: 07.00 -11.00

Ручек:    12.30 - 15.00

Вечера:  19.00 -22.30

 
РЕСТОРАН  BORDIEHN:
Единствено гастрономско искуство кое нуди исклучително квалитетно мени. Како гостин на  Arabella Azur, можете да искористите кредит од 45 LE. Пијалоците се задолжителни. Танците и музичките изведби го прават Бордине место што дефинитивно не треба да пропуштите (со доплата)

Ресторан AL RAUCHE LEBANESE
Невообичаен а la carte ресторан  кој двапати неделно ви ги отвора вратите и ве поканува да пробате либанска кујна (без доплата).

БАР
OASIS BAR:
Бар покрај базен, нуди сладолед, пица и пијалоци.(15.00 -18.00)

PALMS SNACK BAR:
Бар на плажа нуди пријатна закуска и пијалаци (15.00 -18.00)

BIERKELLER BAR:
Неверојатен германски паб, нуди пиво, алкохолни и безалкохолни пијалоци.


EL KHAN BAR: 
Нotspot бар со автентичен амбиент, кој нуди неограничени пијалоци и деликатни колачи за попладневната пауза за чај.
POOL BAR:
За уживање покрај базенот со освежителен пијалок.

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk