Pharoah Azur

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Pharaoh Azur е 5* ресорт кој е погоден за фамилии и се наоѓа на плажа и на неколку минути од центарот на градот. Со 360 пространи, удобни соби, бунгалови и апартмани, сонце во текот на целата година, прекрасна песочна плажа, панорамски поглед на морето, спа и тениски терени, Pharaoh Azur Resort е место кое ќе ви овозможи моменти за паметење.

Прекрасниот Pharaoh Azur Resort, во Хургада се наоѓа на светски познатата Red Sea плажа, која се протега на 210.000 метри квадратни, со одличен спој на модерниот и "стариот фараонски" стил. Исто така, располага со затворен и отворен базен, како и со фитнес- центар.  
Сите соби се со поглед на море или градините и имаат сателитска ТВ и мини бар.
 
Хотелот располага со бесплатен приватен паркинг, а исто така има бесплатна Wi-Fi конекција во сите јавни области.

Главниот ресторан Karnak нуди голем избор на интернационални и ориентални менија на база шведска маса, отворен за појадок, ручек, вечера, закуски и безалкохолни пијалоци.
Ресторанот и барот на плажа нудат интернационално мени и закуски на база шведска маса со убава атмосфера директно на плажа.

Политика за деца:

Деца кои ја делат родителската соба (максимум едно дете со родители)

• Од 00 до 05.99 години: бесплатно сместување и вклучени оброци
• Од 06 до 11 години: плаќа врз основа на сместување и вклучени оброци
• Од 12 години па нагоре: плаќа цела сума 


Кодекс на облекување:
Kодекс на облекување се применува во вечерните часови во рестораните, каде се  бара машките гости да носат долги панталони, кошули со ракави и затворени чевли.

Базен: Во согласност со меѓународните регулативи за здравје и безбедност, пливањето во базените со 5 ѕвездички е дозволено само со кратки костуми за мажи и 1 парче или 2 парчиња костим за дами како костим за капење.Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk