Serenity Fun City Makadi

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Serenity Fun City се наоѓа на западните брегови на Црвеното Море во областа на Makadi Bay, се простира на површина од 150.000 м2; отворен во мај 2012 година.


Една од највпечатливите карактеристики на Fun City е Тематски парк, уникатен забавен парк во регионот наЦрвено Море:
"Аква парк" со различни базени и 26 тобогани за сите возрасти  опкружени со големи градини, "Луна Парк"со разни игри за најмалите, Дизни дизајнираше "Детски клуб", детски игралишта, соба со видео игри , 6D кино и базени сите посветени за децата...
Во Fun City ќе се сретнете со редефиниран поим за забава, секоја забавна активност тука е адаптирана да ја промени вашата идеја за класичен одмор. Во текот на денот гостите уживаат во уникатната Aqua Water Kingdom и различни анимирани шоуа; Ориентални или интернационални танцови приказни, Fun City kids club шоу, активности направени за забава на најмалите. Прекрасно и пријатно искуство на забава во комбинација со луксузен животен стил се нуди на првите чекори во Fun City и продолжува за време на престојот со сите можности и капацитети:
Ресторани, барови, 24-часовна рецепција, климатизација, градини, соби за непушачи, лифтови, склад за багаж, шопинг аркада; во прилог голем избор на велнес и спа капацитети кои ги подмладуваат гостите.


Како поддршка за поздрав живот и чиста атмосфера, сите јавни области во Fun City се строго Не-пушачки зони. Гостите може да пушат во одредената област за пушење или во нивните соби за пушење.

Сместување
Вкупно 515 соби, вклучително 110 конектирачки фамилијарни соби, сите многу пространи со удобен мебел, голем балкон или тераса, сателитска ТВ, минибар, сеф, фен, бања со туш, апарати за чај и кафе.

Serenity Fun City ја дели плажата со својот сестрински хотел, Serenity Makadi Beach, ги делат и тенискиот терен, СПА центарот со салонот за убавина и салата за вежбање.


Растојанието од меѓународниот аеродром Хургада до ресортот е 36 км, околу 20 мин со автомобил. 
Serenity Fun City е најдобриот избор за семејни одмори со бескрајна забава .

All inclusive концепт

• Појадок: 07:00 - 10:00 часот
• Ручек: 12:30 - 14:30 часот
• Вечера: 18:30 - 21:30 часот
* Времето може да се промени според сезоната.

Кодекс на облекување:Во текот на денот, не е дозволено бос, костими за пливање и влажна облека, вечерниот кодекс на облекување е Smart Casual.

* Сите ресторани се адаптирани за семејства, високи столици се достапни за дечињата на барање.

Хотелот располага со 6 ресторани,1 главен и 5 a-la-carte ресторани.Во склоп на хотелот има и 4 барови,сместени во фоајето и покрај базен со поглед на аква паркот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk