Amwaj Blue Beach Soma Bay

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

 Ресортот е лоциран директно на плажа во прекрасниот залив на Абу Сома, 10 км северно од Safaga City. Абу Сома ужива репутација на една од најдобрите локации за подводно нуркање, дом на широк спектар на магични и смирувачки подводни видови. Хотелот е лоциран околу 20 км од Makadi Bay, 50 км од Хургада и 45 км од меѓународниот аеродром Хургада. Ова е најдобрата локација за лесен пристап до историските легендарни градови "Луксор" и Каиро, и двата се оддалечени 4 и пол часови возење.

Се простира на голема територија со базен, детски базен, 2 слајдови за вода, пространи тераси , базен со снек бар и плажа со чадори, лежалки и спортови на вода.

Хотелот располага со 378 соби за гости и апартмани сместени во 3 конектирани четириспратни згради и седум лифтови.Сите соби се модерно и вкусно стилизирани со климатизација , сателитска телевизија со радио, телефон, мини бар, фен за коса, сеф и тераса или балкон

 Во ресортот има 3 ресторани:

 

Главните оброци се послужуваат во главниот ресторан:

Појадок:07.00 -10.30

Ручек:12.30 -14.30

Вечера:19.00 - 23.00

All inclusive концептот опфаќа локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај,минерална вода.

Главниот ресторан нуди интернационална и ориентална кујна, а има и италијански ресторан како и грил на плажа. Исто така, постојат неколку барови, вклучувајќи Кафе и бистро бар, 2 барови покрај базен, бар на плажа и диско бар.

Во склоп на хотелот има фризерски салон, мини маркет, аптека, дневник, бутици и паркинг. Услугите кои се нудат вклучуваат 24-часовна рецепција, услуга во соба,интернет пристап, мини бар, перење, пеглање и лекар на повик (со доплата).


Активности -Amwaj Blue Beach Resort & Spa има интернационален тим за анимација кој ги презентира дневните шоуа навечер и спортска програма дење. Можете да уживате во спортските активности :

одбојка
пинг понг
фудбал 6х6
аква фитнес
аеробик
билијард
пикадо
Тениско игралиште
Нуркачки центар
Kite surff

џет ски

сурфање

Целосна опремена фитнес сала со поглед на базен и море.

Соба со playstation и библиотека и интернет кафе.

Исто така постои и спа со џакузи, парна бања, сауна и нуди разни масажи, третмани за убавина на лицето и телото (со доплата).


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk