Hilton Hurghada Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Hilton Hurghada Resort 5* e eден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемша, на 4 км од центарот на Хургада и 6 км од аеродромот. Хотелот има вкупно 401 елегантно уредени соби и апартмани со бања, сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса. Во склоп на хотелот можете да ги користите следните содржини: 3 ресторани, 10 барови, дискотека, интернет центар, козметички салон, базени со тобогани. Располага и со 2 надоврешни базена, 2 тениски терени, затворен базен, теретана, куглана, билјард, пинг понг, терен за одбојка на плажа, центар за нуркање и нуди бројни активности на вода. Има современ спа и фитнес центар, како и сопственa песочна плажа.  

 

ALL inclusive концепт (10:00 - 00:00) :

Храна (оброци и ужини):

- Појадок во ресторанот Pebbles од 06:30 - 10:30 ч.

- Утрински колачи и чај на главниот бар на базенот 11:00 - 12:30 ч.

- Ручек во ресторанот Pebbles од 13:00 - 15:00 ч.

- Ручек (сендвичи) во Waves барот на плажа од 13:00 - 16:00 ч.

- Сладолед на главниот бар на базенот од 13:00 - 16:00 ч.

- Вечера во ресторанот Pebbles од 18:30 - 22:30 ч.

Dress code: Smart Casual.

**Можност за користење на A la carte вечера од 19:00 - 21:00 ч. еднаш во текот на престојот во Италијанскиот ресторан
Dress code required: Smart Casual.
** Потребна е задолжителна резервација од 08:00 - 10:30 ч. во Pebbles ресторанот

 **Попуст од  25% на a la carte менито во следните ресорани: 
- Lagoona Seafood restaurant
- La Casa Italian Restaurant

** Попустот не е валиден за увозните пијалоци 


 Пијалоци:

- Сите пиjалоци се служат во чаша
- Локално вино се служи САМО за време на ручек и вечера во ресторанот Pebbles и за време на ручек во барот на плажа Waves.

Пијалоци кои се служат во лоби барот, барот на базенот и барот на плажа:
- локални пијалоци
- Пиво (Pharaohs draught beer)
- Локални коктели
- Безалкохолни пијалоци и џусеви
- Цен и зелен чај
- Американско кафе, Нес кафе, капучино, топло чоколадо и еспресо

Работно време на баровите:
Барови кои се отворени од 10:00 до зајдисонце:
- Main pool bar
- Waves beach bar
- Villa pool bar

Lobby Lounge барот е отворен од 10:00 - 00:00 ч.

** 50% попуст на локалните вина надвор од оброците
Сите пијалоци после полноќ се наплаќаат!
Во собите:
- Едно големо шише минерална вода
- Бесплатно во собата чај и кафе 

Напомена:
- Сите All-inclusive услуги престануваат на пладне (12:00) на денот на одјавување

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

 


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk