Albatros White Beach


Име на сместување
Држава
Дестинација

White Beach Resort e современо одмаралиште изградено на 20 хектари прекрасни песочни плажи. Нуди директен пристап на песочната плажа.
Пространи, модерно уредени соби со поглед на Црвено море сите комплетно опремени за да придонесат за вашиот престој да биде удобен.

Ресортот располага со ресторани и барови  кои ќе задоволат сечиј вкус : 

 • Италијански ресторан "Soprano" ран појадок (05:00 до 07:00 h) , појадок (07:00 до 10 :00), доцен појадок (10:00 до 11:00), вечера (18:30 до 21:30), доцна вечера(21:30 до 00:00)
 • Азијски ресторан "Lasiatique" Ручек (12:30 до 14:30) , вечера (18:30 до 21:30)
 • Ориентален ресторан "Saffron" појадок (07:00 до 10:00) , ручек (12:30 до 14:30), вечера (18:30 до 21:30)
 • Lounge bar Ужинки (12:30 до 17:00)
 • A la carte ресторан / бар "WOW" вечера (19:00 до 20:30 потребна е претходна резервација) коктели и негазирани пијалоци (19:00 до 02:00)

Барови :

 • Лоби бар - 27 /7  aлкохолни пијалоци се доплаќаат после полноќ
 • Бар покрај базен "White Bar" -  сите видови на пијалоци (10:00 до 00:00)
 • Бар покрај базен "Olympus" сите видови пијалоци (10:00 до 17:00)
 • Спортски бар - коктели и негазирани пијалоци (10:00 до 00:00)
 • "Milenium" бар - сите видови на пијалоци (10:00 до 00:00) / Сладолед (10:00 до 22:00)
 • Наргиле бар "Red Sky Bar" - сите видови на пијалоци (18:00 до 00:00)
 • Бар на плажа сите видови пијалоци (10:00 до 17:00) / Сладолед и палачинки (11:00 до 17:00)

Услуги :

 • 24 рецепција
 • собна услуга 
 • перална
 • остава за багаж
 • бесплатно wi-fi
 • банкомат
 • такси услуга
 • велнес центар
 • сувенирница
 • бејбиситер 

Забава :

 • 2 надворешни базени за возрасни
 • 4 базени за деца (дел со лизгалки)
 • терен наменет за повеќе спортови
 • тениско игралиште
 • дневно и вечерно шоу, анимации 
 • ноќен клуб
 • детско катче

Пијалоците од АLL концептот се вклучени од 10:00 до 00:00 , надвор од наведеното време се со доплата.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk