Tropitel Sahl Hasheesh

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Објекот се наоѓа во елегантна област покрај Црвеното Море. Распослан на преубавата песочна плажа со приватно пристаниште и возбудлив поглед на топлото Црвено Море. Хотелот располага со 3 отворени базени кои се затоплуваат во текот на зимата, а има и детски базен.

Овој делукс хотел со 5* има пространи и модерно опремени соби. Сите соби се климатизирани и имаат балкон/ тераса со поглед кон градина,море или базен.

На располаганње гостите имаат 4 ресторани во кои се служат италијанска, мексичка ,индииска и  ориентална кујна.

Гостите бесплатно можат да го користат аква паркот. На располагање е и спа и фитнес центарот ( сауна, масажи, парна бања, и отворена хидро масажа) кои дополнително се допаќаат.

 Концепт ALL

* Појадок 07:00– 10:00 ч.
* Ручек 12:30– 15:00 ч.
* Вечера 18:30– 22:00 ч.

Барови

“Lobby Bar” Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци. Работи 24 часа.
“Pool Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Mermaid Bar” Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 15:00 до 01:00 AM (Билијард –Пинг Понг)
“Beach Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Aqua Bar” Користење на  all inclusive од 09:00 до полноќ
“Snacks” Pool Bar киоск 12:30 до полноќ
Beach Bar киоск 12:30 до полноќ
Aqua slide bar 12:30 до полноќ
Сладолед - Beach beverage киоск 12:00 до полноќ
Италијански ресторан и Мексички - Ручек 13:00ч. – 15:00ч.
“Oriental café” Користење на сите безалкохолни пијалоци, Наргиле (со доплата) 16:00 до 01:00Вклучено во АLL

 Едно големо шише вода  на ден по соба
 3 безалкохолни пијалоци по соба на престој

Спорт и забава
Бесплатен интернет со лимитирана брзина 
 Одбојка на плажа, аеробик во вода, тенисl,
 Детски клуб ( 4-12год. ) и (0-4год со родители )
 Билијард, велосипедизам, пинг понг секој 2 саати по престој по соба.

Во цената не е вклучено

Интернет со  поголема брзина, Наргиле во НАргиле барот, собна услуга, Наргиле во Наргиле бар, мини бар во собата, свежо цедени сокови, Турско кафе, овошни чаеви, и увозни /интернационални алкохолни пијалоци, сите видови на масажа, сауна, парна бања, фризерски салон, хемиско чистење, бебиситер.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk