Sea Star Beau Rivage

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Една од скриените скапоцености на Хургада, сместена во срцето на морското крајбрежје, нуди прекрасни погледи на Црвеното Море. На 15 минути од Меѓународниот аеродром Хургада, Sea Star Beau Rivage Hotel е 5* ресорт кој нуди соби и апартмани со тераси кои имаат прекрасен поглед на морето, како и погодности кои на гостите им овозможуваат удобност и мир. Сите соби имаат централна клима, сателитска телевизија, телефон, фен, мини бар (се менува дневно - со доплата), сеф (бесплатно), baby cot (на барање - бесплатно). Пријавување во хотелот е во 14:00, а одјавување во 12:00 часот по локално време. Со оброци на база шведска маса, како и опција за a’la carte , рестораните на хотелот нудат кунинарско искуство што ќе го задоволи сечиј вкус. Sea Star Beau Rivage Hotel е оаза на забавата и релаксацијата во срцето на Хургада.

Плажа и базени:

- хотелска приватана плажа 

- 2 надворешни базени 

- лежалки, чадори и крпи се достапни на плажата и покрај базените - бесплатно

  

ALL inclusive концепт:

" El Khayam " - главен ресторан

Појадок (Open buffet):              07:00 - 10:00 ч.
Доцен појадок (Continental):    10:00 - 11:00 ч.
Ручек (Open buffet):                 13:00 - 15:00 ч.
Вечера (Open buffet):               19:00 - 22:00 ч. 
Доцна вечера (Light buffet):    23:00 - 01:00 ч.

Пијалоци:

Бесплатни: Коктели (приготвени со локални пијалоци), локални алкохолни пијалоци, безалкохолни пијалоци, кафе, чај - сите пијалоци служат во чаши. (Напомена: за Ваша безбедност сите пијалоци во барот кај базенот се служат во пластични чаши) Сите all inclusive пијалоци и храна се служат во рестораните и баровите.

Со доплата: Сите увозни алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежи сокови, еспресо/ капучино / турско кафе.

" Grill Corner " 

Ручек (Ala carte, со доплата)  13:00 - 15:00
Ужина (бесплатно за ALL )  12:00 - 14:00

A la carte ресторани (со доплата): "La Nonna " – Италијански ресторан, " Samakmak " - Рибен ресторан, " Pizza Corner ". 

* Можност за 1 бесплатна вечера во  "La Nonna "  италијанскиот ресторан за сите ALL inclusive гости со предходна резервација. 

Барови:

- " Star " - Coffee Shop (отворен 24 часа, AI service 10:00 – 00:00)
- " Subway " - Disco Bar (отворен од 23:00 – 02:00 ч.). За All Inclusive гостите, од 23:00 – 00:00 ч.
- " Pool Bar " - (отворен од 10:00 – зајдисонце вклучувајќи ги All Inclusive услугите).
- " Italian Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 00:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " Ice Cream Corner "  бесплатно за деца од 1 - 14 год (отворен од 12:00 – 17:00 ч.– 1 порција на ден).
- " Tea Time Corner " - (отворен од 16:00 – 17:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " On the Rocks Pub " - (отворен од 20:30 – 01:30 ч., со доплата).
- " Fish Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 01:00 ч., со доплата).
- “Shisha Corner" или "Outside Coffee Shop” – ( отворен од 16:00 - 01:00 ч., со доплата)

Рекреација и спорт:

- Пинг понг, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- фудбалче Baby Foot, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Билјард, лоциран во " Star " Coffee Shop – со доплата
- TV со голем екран, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Сквош, затворен терен , лоциран во близина на Pizza Corner – бесплатен за All Inclusive гости  
- Терен за фудбал (песок) - бесплатно.
- Терен за одбојка (песок) - бесплатно.
- Subway Disco (отворен од 23:00 до 02:00, бесплатен влез, All Inclusive пијалоци вклучени до 00:00).
- Дневни анимациски активности  (bocce, аеробик, aqua аеробик, часови по танцување, натпревари, water polo).
- Вчерни забави (разни видови на шоу).
- Мини - голф  (со доплата).

Услуги:
- Чистење на собите секој ден
- Room service (од 12:00 до 00:00, со доплата).
- Перална (на барање со доплата).
- Здравствена клиника (отворена секој ден 10:00-12:00 / 19:00 – 21:00, Дежурен доктор е достапен 24 часа).
- Саф достапен на резепција (бесплатно, достапно 24 часа)
- Aqua Центар “Fun Aqua” (отворен секој ден од 10:00 до17:00, со доплата).
- Јавање на камила (со доплата).
- Козметички салон (отворен секој ден од 10:00 до 21:00, со доплата).
- Центар за нуркање “Twin Dolphins” (отворен секој ден 10:00 до 17:00, со доплата).
- Менувачница.
- Банкомат.
- Такси услуги (со доплата)
- Health Club (Масажи, Турска бања, Сауна, Теретана отворени од 09:00 до 21:00, со доплата).
- Повеќенаменска Соба (максимум 50 лица, резервација и опрема на барање, со доплата).

 Услуги за деца:

- Детски базен во склоп на големиот надворешен базен.
- Игралиште за деца
- Mini Club (за возраст од 4 -14 години, отворен секој ден од 10:00 до 12:00 и од 15:00 до 17:00).
- Mini-Disco (од  20:30 часот.)
- Baby Cot (на барање, бесплатно).
- Детски дел во Главниот ресторан
- Детски столчиња (во рестораните на барање, бесплатно)
- Сладолед во Италијанскиот ресторан бар од 12:00 – 17:00 ( бесплатно за деца помали од 14 години )

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk