Caribbean World Soma Bay

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Caribbean World Resort – Soma Bay се наоѓа на 45 км од аеродромот во Хургада, и се протега на 140.000 м2 песочна плажа, со поглед на прекрасната кристално чиста вода на Црвеното Море.
Архитектурата на ресортот го одразува уникатниот Карипски амбиент, кој содржи 529 соби и апартмани, со елегантно декорирани подови со мермер и плочки, кои имаат прекрасен поглед на морето и песочните плажи.

- Wellness & Spa центар 620 м2 со сауна, амам, џакузи и фитнес центар ( фитнес центарот е бесплатен)
- Повеќе соби за масажи и третмани за убавина : индиски, тајландски, мароканско - мелиа, арома, Клеопатра, фараон и Vichy.

- Три базени, од кои едниот е загреан.
- загреан детски базен.
- детски клуб.
- Амфитеатар со 500 седишта.
- Aqua Park (3 тобогани).
- центар за нуркање (со доплата).
- тениски терен
- пинг понг
- билјард.
- Одбојка на плажа
- Фудбал на плажа.
- џогирање.
- пикадо
- бочиа
- повеќенаменски терен
- ватерполо
- кошарка

Појадок 07:00 - 10:30 h
Ужина 11:00 - 12:00 h
Ручек 12:30 - 14:30 h
Вечера 18:30 - 21:30 h
Доцна вечера 23:00 - 00:00 h

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk