Samra Bay Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Samra Bay Hotel & Resort е 5 * хотел кој се наоѓа директно на плажа, во центарот на градот, на шеталиштето, Хилтон Сквер. Лоциран на 5 минути од Хургада аеродромот. Ресортот има приватна плажа, луксузни објекти и граничи со познатата променада со своите светски реномирани ресторани, барови, кафетерии, клубови и трговски центри

Базени и плажа
Хотелот располага со сопствена приватна песочна плажа со уникатна природна лагуна, три базени, вклучувајќи еден детски базен.
Чадори
Лежалки со душеци
Windbreakers
Плажа, крпи за базен
Услуга за пијалоци
Знаци околу базенот
Спасувачи на базенот и плажата
Три базени


За деца
Samra Bay Hotel and Resort е семеен хотел. Уживајте во вашиот одмор со децата, хотелот ги задоволува сите потреби на најмалите.
Мини клуб за деца од 4 -12 години
Екстра Детски кревет во собата 
Детско игралиште 
Детско вечерно мени 
Детски агол 
Детски базен
Песочен влез во морската лагуна со плитки водни брегови

All inclusive концепт

 Гости се привилегирани да вечераат еднаш за време на својот престој во било кој A la carte ресторан  во сабота, понеделник, среда. All inclusive пијалоци се достапни од 10:00 до полноќ
интернационални увезени пијалаци и свежи сокови, специјални кафиња - со доплата


Следниве услуги се вклучени:
Оброци и закуски:
Појадок
Ручек
Вечера
Лесни, топли закуски и чај 


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk