Maya Bay

http://maya-bay.gr/
1 Toronaiou Kallithéa 63077
Калитеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Maya Bay се наоѓа во Калитеа најпознато место по кристално чистото море, многубројни таверни, продавници и богат ноќен живот.

sea
на неполни 5 мин.
sea
во склоп на хотелот
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТЕН
на јавни места

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос.
Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса). Можност за доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

Интернет: Бесплатно на бар / базен

Сместување: Стандардна Двокреветна соба - Double Standard Room
Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море
*Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш

Хотелски содржини:  Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата)

За деца: Во склоп на хотелот има игортека за нашите најмали пријатели!

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Информации за објектот

Далечина од морето: 350 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Игралиште за деца
Бар покрај базен

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Ресторанти

Оброци

Појадок (швед. маса)
Доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сеф
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
LCD телевизор со сателитски канали
Бебешко креветче
Када/Туш Кабина
Софа (дополнително легло)

локација

X Координати: 40.072341
Y координати: 23.449572
ТерминУслугаDouble
Цена по лице за 7 ноќевања со појадок
20.05-27.05.20187 BB125 €
27.05-03.06.20187 BB139 €
03.06-10.06.20187 BB165 €
10.06-17.06.20187 BB200 €
17.06-24.06.20187 BB215 €
24.06-01.07.20187 BB249 €
01.07-08.07.20187 BB280 €
08.07-15.07.20187 BB305 €
15.07-22.07.20187 BB319 €
22.07-29.07.20187 BB319 €
29.07-05.08.20187 BB319 €
05.08-12.08.20187 BB319 €
12.08-19.08.20187 BB310 €
19.08-26.08.20187 BB285 €
26.09-02.09.20187 BB220 €
02.09-09.09.20187 BB205 €
09.09-16.09.20187 BB165 €
Прво дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО


Во цената е вклучено:
• 7 ноќевања со појадок
• Користење на клима уред
• Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:
• 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 13€ на ноќ;
• Трет возрасен сместен на дополнително легло 17€ на ноќ

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
• 04:00 h Скопје (Дрводекор)
• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
• 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk