Maya Bay

stars
http://maya-bay.gr/
1 Toronaiou Kallithéa 63077
Калитеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Maya Bay се наоѓа во Калитеа најпознато место по кристално чистото море, многубројни таверни, продавници и богат ноќен живот.

sea
на неполни 5 мин.
sea
во склоп на хотелот
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТЕН
на јавни места

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа
Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос.
Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга: Ноќевање со појадок (шведска маса). Можност за доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

Интернет: Бесплатно на бар / базен

Сместување: Стандардна Двокреветна соба - Double Standard Room
Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море
*Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11,99 години или 1 возрасен.
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш

Хотелски содржини:  Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24/7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата)

За деца: Во склоп на хотелот има игортека за нашите најмали пријатели!

Информации за објектот

Далечина од морето: 350 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Игралиште за деца
Бар покрај базен

Активности во близина на хотелот

Дискотека
Ресторанти

Оброци

Појадок (швед. маса)
Доплата за вечера (дирекно во хотел) - на барање

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сеф
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
LCD телевизор со сателитски канали
Бебешко креветче
Када/Туш Кабина
Софа (дополнително легло)

локација

X Координати: 40.072341
Y координати: 23.449572

1ви Мај

DBL (Side sea view) - 19€ по лице на ноќ (минимум 3 ноќи)
DBL ( front sea view ) - 21,5€ по лице на ноќ (минимум 3 ноќи)

• BB – Доплата за појадок - 9,00 eur – по лице на ден / за резервации директно во хотел 11,00 eur
- (Појадокот е на шведска маса) –
• Максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни во Double Standard Room

Политика за деца:
Прво дете или бебе до 2 години е бесплатно
Секое второ дете од 2 години или повеќе – може да се смести со доплата на цената од табелата (дополнително легло)Цената е дадена по лице за 7 ноќевања со појадок, во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62мкд.


ТерминУслугаЦена по лице
21.05-28.05.20177 BB89 €
28.05-04.06.20177 BB99 €
04.06-11.06.20177 BB119 €
11.06-18.06.20177 BB139 €
18.06-25.06.20177 BB159 €
25.06-02.07.20177 BB179 €
02.07-09.07.20177 BB199 €
09.07-16.07.20177 BB239 €
16.07-23.07.20177 BB269 €
23.07-30.07.20177 BB289 €
30.07-06.08.20177 BB299 €
06.08-13.08.20177 BB299 €
13.08-20.08.20177 BB279 €
20.08-27.08.20177 BB239 €
27.08-03.09.20177 BB199 €
03.09-10.09.20177 BB189 €
10.09-17.09.20177 BB139 €
Прво дете од 0-11,99 години БЕСПЛАТНО

Цената вклучува:
7 ноќевања со појадок - сместување во Double Standard Rooms
1-во дете до11,99 години - БЕСПЛАТНО

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:
2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 10€ на ноќ
3-т возрасен сместен на дополнително легло 14,5€ на ноќ

Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување


Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk