PIRIN PARK

stars
www.parkhotelpirin.com
Район „Хидрострой” 27
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК - САНДАНСКИ

Елегантниот 5 - то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица. Живописните дарови - сонце, вода и здравје се гаранција за време на целосниот одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels”  ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушен! Во почетокот на 2009, Пирин Парк - Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPE SPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес центар, квалитет на услуга и хигиена.

Опис на соби:

 • Luxury Double room (76): Во овие соби може да го уживате комфорот и убавината на модерниот дизајн. Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI - FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно - но само на барање.
 • Luxury Apartment (2): Хотелот нуди 2 луксузни апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WI - FI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнително легло. Луксузниот апартман нема тераса.
 • VIP Apartment (4): Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, сеф, телефон, мини бар, 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.
 • Standard Apartment - Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI - Fi, купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
 • Family Apartment Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


хотел

Контакт Email: reservations@parkhotelpirin.com
Контакт телефон: 0746 35 656, 600
Контакт Факс: 0746 31 960

PIRIN PARK - САНДАНСКИ


Пакет Релакс
02.01.2019 – 20.12.2019

Со исклучок на периодот за национални и интернационални празници
Вид на сместувањеЦена по соба на ноќ
Двокреветна Лукс Соба (2 возр.)123€
Двокреветна Лукс Соба (1возр.+1 дете)104,5€
Еднокреветна Лукс Соба (1 возр.)96€
Двокреветна Стандард Соба (2 возр.)112,8€
Двокреветна Стандард Соба (1 возр.+1дете)96€
Еднокреветна Стандард Соба (1 возр.)90,3€

Цените се дадени по соба на ноќ

Цените вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера;
 • Интернет и паркинг;
 • Бесплатен шатл до центарот на градот и назад;
 • Користење на фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи;
 • Сауна – Парк (финска сауна, био сауна, парна бања – каладриум и лакониум, ледена фонтана, шок тушеви, топлотни лежалки, зона за релакс);
 • Парк – Градина со внатрешен базен и детско катче;
 • Бесплатно детско катче и Арт Центар.

Цените не вклучуваат:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални трошоци.

Доплати:

 • Дете од 0 до 3.99 години - бесплатно сместување во двокреветна лукс соба на полу пансион;
 • Дете од 4 до 11.99 години - се сместува на дополнително легло во двокреветна лукс соба и доплаќа 18.5 € на ноќ;
 • Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во лукс соба, доплаќа 43 € на база полу пансион со вклучени спа услуги, споменети погоре во пакетот.

Напомена:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата.

ПАКЕТ „СПА ОДМОР”

Пакетот е валиден во седмичните денови од Недела до Четврток заклучно
во периодите од 18.03.2019г. до 29.03.2019г. и од 01.06.2019г. до 31.08.2019г.
Пакетот не е валиден за време на национални и интернационални празнци

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ ПАКЕТНА ЦЕНА ПО СОБА ЗА 1 НОЌ,
МИНИМУМ 3 НОЌИ ПРЕСТОЈ
1.Double за двајца возрасни 102,56 €
2.Single соба за еден возрасен 82,05 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 ден.

Цените на пакетите вклучуваат:

 • Ноќевање, појадок , вечера;
 • Интернет, паркинг, бесплатен шатл /предходно закажан / до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базент со хидромасажни тушеви, детски базент, џакузи;
 • Сауна-парк /финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки и клупи и зона за релакс/;
 • Парк-градина со надворешен базент и детско катче;
 • 20-минутна масажа – за секој возрасен – еднократно за еден престој
 • Бесплатно детско катче и Арт центар со дополнителни услуги.

Доплати:

 • Дете од 0 до 3.99 години - бесплатно сместување на база ВВ.
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло, доплаќа 17 евра на база HB.
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло, сместено со еден возрасен , доплаќа 39,5 евра . на база HВ.
 • 3-ти возрасен или дете над 12 години на дополнително легло, доплаќа 39,50 евра . во соодветното Сместување на база HВ и вклучени СПА услуги, спомнати во пакетот .

Забелешка:

Хотелот го задржува правото за промена на понудата и цените.

Задолжително:

Туристичка такса 1 евро по лице на ноќ.

ПАКЕТ „ВЕЛИГДЕН”
Период на валидност: од 25.04.2019г. до 29.04.2019г.

Тип на сместување Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 3 ноќи
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 4 ноќи
Празничен ручек
на 28.04.2019г.
1 Двокреветна соба „лукс”113€103€26€
2 Еднокреветна соба „лукс” 87€77€26€
3Двокреветна соба „стандард” 103€92€26€
4Еднокреветна соба „стандард” 77€67€26€
5Наем на апартман Лукс на база ВВ /максимум сместување 2 рах + 1/ 164€149€26€
6 Наем на апартман VIP на база ВВ   /максимум сместување 2 рах + 1/ 179€164€26€
9Наем на апартман «President»
/максимум сместување 4 рах/
385€359€26€
Сместување во
Апатманскиот дел на Парк Хотел „ПИРИН”
Цена по соба на вечер (за лица на редовно легло)
Минимум 3 ноќи
Цена по соба на вечер (за лица на редовно легло)
Минимум 4 ноќи
Празничен ручек на 28.04.2019г.
1Наем на апартман «Стандард»
/максимум сместување 2 рах + 1/
149€133€26€
2Наем на апартман «Family»
/максимум сместување 4 рах + 1/
164€149€26€

Цените се дадени по соба на ноќ (за лица на редовно легло) и вклучуваат:

 • Ноќевање, појадок, туристичка такса;
 • WI-FI, паркинг, бесплатен шатл трансфер /според достапност/ до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи;
 • Сауна парк /финска сауна, био сауна, парна бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, шок тушеви, топли лежлки и зона за релакс/;
 • Парк-градина со надворешен базен со топла вода и детско катче;
 • Бесплатно детско катче и арт центар.

Попусти за деца:

 • Дете од 0 до 3.99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба;
 • Дете од 4 до 11.99 години на на дополнително легло во двокреветна лукс соба - 70 % попуст од цената на редовното легло во соодветен тип сместување;
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло, во соба со 1 возрасен во двокреветна соба, 30 % попуст от цената на редовното легло во соодветното сместување;
 • Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна лукс соба, 50 % попуст од цената на редовното легло во соодветното сместување

Услови за плаќање и отказ:

 • -50% уплата до два дена после потврда на резервацијата, остатокот најдоцна до 17.04.2019;
 • За отказ на резервации после 17.04 средствата не се рефундираат!

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

ПАКЕТ „Мајски празници”
Валидно за период на престој: од 03.05.2019г. до 06.05.2019г.

Тип на сместување Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
3 или повеќе ноќи
1 Двокреветна соба „лукс”113€103€
2 Еднокреветна соба „лукс”87€77€
3Двокреветна соба „стандард”103€ 92€
4Еднокреветна соба „стандард”77€67€
5Наем на апартман Лукс на база ВВ
/максимум сместување 2 рах + 1/
149€138€
6 Наем на апартман VIP на база ВВ
/максимум сместување 2 рах + 1/
164€154€
7Наем на апартман «President»
/максимум сместување 4 рах/
385€359€
Сместување во
Апатманскиот дел на Парк Хотел „ПИРИН”
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
3 или повеќе ноќи
1Наем на апартман «Стандард»
/максимум сместување 2 рах + 1/
133€123€
2Наем на апартман «Family»
/максимум сместување 4 рах + 1/
149€138€

Цените се дадени по соба на ноќ (за лица на редовно легло) и вклучуваат:

 • Ноќевање, појадок, туристичка такса;
 • WI-FI, паркинг, бесплатен шатл трансфер /според достапност/ до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи;
 • Сауна парк /финска сауна, био сауна, парна бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, шок тушеви, топли лежлки и зона за релакс/;
 • Парк-градина со надворешен базен и детско катче;
 • Бесплатно детско катче и арт центар.

Попусти за деца:

 • Дете од 0 до 3.99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба;
 • Дете од 4 до 11.99 години на на дополнително легло во двокреветна лукс соба - 70 % попуст од цената на редовното легло во соодветен тип сместување;
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло, во соба со 1 возрасен во двокреветна соба, 30 % попуст от цената на редовното легло во соодветното сместување;
 • Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна лукс соба, 50 % попуст од цената на редовното легло во соодветното сместување

Услови за плаќање и отказ:

 • -50% уплата до два дена после потврда на резервацијата, остатокот најдоцна до 26.04.2019;
 • За отказ на резервации после 26.04 средствата не се рефундираат!

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

ПАКЕТ „24-ТИ МАЈ”
Валидно за период на престој: од 23.05.2019г. до 26.05.2019г.

Тип на сместување Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
3 или повеќе ноќи
1 Двокреветна соба „лукс”113€103€
2 Еднокреветна соба „лукс”87
77€
3Двокреветна соба „стандард”103€ 92€
4Еднокреветна соба „стандард”77€67€
5Наем на апартман Лукс на база ВВ
/максимум сместување 2 рах + 1/
149€138€
6 Наем на апартман VIP на база ВВ
/максимум сместување 2 рах + 1/
164€154€
7Наем на апартман «President»
/максимум сместување 4 рах/
385€359€
Сместување во
Апатманскиот дел на Парк Хотел „ПИРИН”
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
(за лица на редовно легло)
3 или повеќе ноќи
1Наем на апартман «Стандард»
/максимум сместување 2 рах + 1/
133€123€
2Наем на апартман «Family»
/максимум сместување 4 рах + 1/
149€138€

Цените се дадени по соба на ноќ (за лица на редовно легло) и вклучуваат:

 • Ноќевање, појадок, туристичка такса;
 • WI-FI, паркинг, бесплатен шатл трансфер /според достапност/ до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи;
 • Сауна парк /финска сауна, био сауна, парна бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, шок тушеви, топли лежлки и зона за релакс/;
 • Парк-градина со надворешен базен со топла вода и детско катче;
 • Бесплатно детско катче и арт центар.

Попусти за деца:

 • Дете од 0 до 3.99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба;
 • Дете од 4 до 11.99 години на на дополнително легло во двокреветна лукс соба - 70 % попуст од цената на редовното легло во соодветен тип сместување;
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло, во соба со 1 возрасен во двокреветна соба, 30 % попуст от цената на редовното легло во соодветното сместување;
 • Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна лукс соба, 50 % попуст од цената на редовното легло во соодветното сместување

Услови за плаќање и отказ:

 • -50% уплата до два дена после потврда на резервацијата, остатокот најдоцна до 17.05.2019;
 • За отказ на резервации после 17.05 средствата не се рефундираат!

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

Во цената не е вклучена туристичка такса 0.5€ по лице на ноќ (се плаќа во хотелот)!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk