PIRIN PARK

stars
www.parkhotelpirin.com
Район „Хидрострой” 27
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК - САНДАНСКИ

Елегантниот 5 - то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица. Живописните дарови - сонце, вода и здравје се гаранција за време на целосниот одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels”  ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушен! Во почетокот на 2009, Пирин Парк - Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPE SPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес центар, квалитет на услуга и хигиена.

Опис на соби:

 • Luxury Double room (76): Во овие соби може да го уживате комфорот и убавината на модерниот дизајн. Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI - FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно - но само на барање.
 • Luxury Apartment (2): Хотелот нуди 2 луксузни апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WI - FI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнително легло. Луксузниот апартман нема тераса.
 • VIP Apartment (4): Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, сеф, телефон, мини бар, 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.
 • Standard Apartment - Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI - Fi, купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
 • Family Apartment Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1.

хотел

Контакт Email: reservations@parkhotelpirin.com
Контакт телефон: 0746 35 656, 600
Контакт Факс: 0746 31 960

PIRIN PARK - САНДАНСКИ


Редовен ценовник

Вид на сместување Петoк - Сaбота | освен за период на национални празници Недела - Четврток | освен за период на национални празници
Услуга: ноќевање со појадок и вечера (HB)
Цена по лице во Double Lux 46 € 38 €
Цена за еднокреветна соба - лукс 61 € 58 €
Цена за наем на апартман Lux
/максимум 3 лица
138 € 138 €
Пакетна цена по лице за
7 ноќевања со појадок и вечера
266 €

Попусти:

 • Дете до 4  години - бесплатно сместување на база ВВ;
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло - бесплатно сместување на база ВВ;
 • Дете од 4 до 12 години на редовно легло - 50% попуст од цената на редовното легло;
 • Возрасен, сместен во соба или апартман на дополнително легло - 50 % попуст од цената на редовното легло;
 • Доплата за вечера на дете од 4 до 12 години на дополнително легло - 13 € на ден;

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање, појадок, вечера (од 01.05 вечерата ќе биде на сет - мени);
 • Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз / по возен ред / до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи;
 • Парк - градина со голем базен, детски базен и детско катче;
 • Користење на сауна парк: / финска сауна, биосауна, парни бањи - калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс - БЕСПЛАТНО

Ценовник “Божиќ”
За период на престој 21.12.2018г. до 27.12.2018г.

Тип на сместување Цена по соба на вечер
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
3 или повеќе ноќи
Празнична Божиќна вечера на 25.12.2018г.
(по лице)
1 Двокреветна соба - лукс113€103€ 31€
2 Еднокреветна соба - лукс90€82€31€
3Двокреветна соба - стандард103€ 92€31€
4Еднокреветна соба - стандард82€74€31€
5Наем апартман-лукс на база ВВ /максимум сместување 2 рах +1/149€134€31€
6 Наем апартман-VIP на база ВВ   /максимум сместување 2 рах +1/164€148€31€
7Наем апартамент «President»
/максимум сместување 4 рах/
359€323€31€
Тип на сместување во апартманскиот комплекс на хотел „ПИРИН”Цена по соба на вечер
Минимум 2 ноќи
Цена по соба на вечер
3 или повеќе ноќи
Празнична Божиќна вечера на 25.12.2018г.
(по лице)
1Наем на апартман «Standard»
/максимум сместување 2 рах +1/
133€120€31€
2Наем на апартман «Family»
/ максимум сместување 4 рах +1/
149€134€31€

Цените се изразени во евра, по соба на ноќ и вклучуваат:

 • Ноќевање, појадок;
 • Безжичен интернет, паркинг, бесплатен трансфер /по возен ред/ до центарот на градот и обратно;
 • Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи;
 • Сауна парк / финска сауна, био сауна, парни бањи - калдариум и лакониум, ледена фонтана, зона за релакс/;
 • Парк - градина со базен со минерална вода и детски кат

Попусти:

 • Дете до 4 години - БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло - 70 % попуст од цената за возрасен на редовно легло;
 • Дете од 4 до 12 години на редовно легло - 30% попуст од цената за возрасен на редовно легло;
 • Возрасен на дополнително легло - 50 % попуст од цената за возрасен на редовно легло.

Празнично мени на 25.12.2018г. во Балкански ресторан:

 • Цена за возрасен - 31€;
 • Цена за дете од 4 до 11.99 години - 16€.

НАПОМЕНА:

За отказ на резервации после 14.12.2018, средствата не се рефундираат!

Пакет Релакс
02.01.2019 – 20.12.2019

Со исклучок на периодот за национални и интернационални празници

Вид на сместување

Цена по соба на ноќ

Двокреветна Лукс Соба (2 возр.)

123€

Двокреветна Лукс Соба (1возр.+1 дете)

104,5€

Еднокреветна Лукс Соба (1 возр.)

96€

Двокреветна Стандард Соба (2 возр.)

112,8€

Двокреветна Стандард Соба (1 возр.+1дете)

96€

Еднокреветна Стандард Соба (1 возр.)

90,3€

Цените се дадени по соба на ноќ

Цените вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера;
 • Интернет и паркинг;
 • Бесплатен шатл до центарот на градот и назад;
 • Користење на фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи;
 • Сауна – Парк (финска сауна, био сауна, парна бања – каладриум и лакониум, ледена фонтана, шок тушеви, топлотни лежалки, зона за релакс);
 • Парк – Градина со внатрешен базен и детско катче;
 • Бесплатно детско катче и Арт Центар.

Цените не вклучуваат:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални трошоци.

Доплати:

 • Дете од 0 до 3.99 години - бесплатно сместување во двокреветна лукс соба на полу пансион;
 • Дете од 4 до 11.99 години - се сместува на дополнително легло во двокреветна лукс соба и доплаќа 18.5 € на ноќ;
 • Дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло во лукс соба, доплаќа 43 € на база полу пансион со вклучени спа услуги, споменети погоре во пакетот.

Напомена:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk