Spa Hotel Ezeretz

stars
Благоевград

Име на сместување
Држава
Дестинација

СПА Хотел Езерец 4* Благоевград


Цени за сезона 2018 / 19

Вид на сместувањеНедела-ЧетвртокПеток-СаботаПразнични цени
DBL - standart49.30 €54.40 €60 €
DBL - standart +57.40 €63.60 €70.30 €
DBL Lyx73.90 €81.50 €90.30 €
App - standart81.50 €91.30 €101.50 €
App - Lyx122.50 €137.50 €152.30 €

Цените се дадени во евра, за 2 лица

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок;
 • Интернет;
 • Паркинг (обезбедуван со доплата на лице место);
 • Парна бања, сауна, џакузи, надворешно џакузи, внатрешен базен, надворешен базен, надворешно џакузи, чадор, лежалка.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ;
 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални Трошоци.

Доплати:

 • Доплата за Полу Пансион + / возрасен / дете (6-11,99г.) - 13,5€ / 6€;
 • Деца од 6 до 11,99 г. сместено на дополнително легло, со двајца возрасни - 12€.

Напомени:

 • Цените се изразени во €, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата.

Романтичен Пакет
14.02-17.02

Еднодневен Пакет

61€ по лице за сместување во стандард соба
66,2€ по лице за сместување во стандард+ соба
71,3€ по лице за сместување во лукс соба

Дводневен Пакет

102,1€ по лице за сместување во стандард соба
112,3€ по лице за сместување во стандард+ соба
122,6€ по лице за сместување во лукс соба

Тродневен Пакет

122,6€ по лице за сместување во стандард соба
138€ по лице за сместување во стандард+ соба
153,5€ по лице за сместување во лукс соба

Во пакетот е вклучено :

 • 1,2 или 3 ноќевања на шведска маса;
 • Цвеќе за дамите;
 • На 14-ти Фебруари – вечера на свеки со шише бело/црвено вино;
 • Бесплатно користење на внатрешен базен;
 • Користење на фитнес, сауна, парна бања, инфра-црвена кабина, топлотни лежалки, релакс соба;
 • Пркинг, интернет;
 • Доцна одјава од хотелот до 14ч.
 • 10% попуст за консумација во ресторантот или лоби барот;
 • -20% попуст за користење на спа процедури.

Во пакетот НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални Трошоци

Доплати:

 • Доплата за вечера: - 11,5 еур / возрасен, - 5,5 еур / дете (6-11,99г.)
 • Доплата за обезбедуван паркинг – 5 лева на ден;
 • Дете на дополнително легло до 5,99 г. се сместува бесплатно со двајца возрасни
 • Дете (6-11,99г.) на дополнително легло во соба со двајца возрасни – плаќа 10,5 еур на ноќ

Во пакетот НЕ е вклучено:

 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални Трошоци

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk