Villa Janis - Сопствен Закуп

Калитеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА ЈАНИС - КАЛИТЕА 

Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. Плажата се  наоѓа на 200м одалеченост од самиот објект.Вилата не располага со паркинг и околу неа нема можност за паркирање.  Најблиското место каде може да се  остави возилото е на 150м одалеченост и истото е  бесплатно. Сите соби се трокреветни, 5 од нив се наоѓаат од предната страна и имаат поглед кон главанта улица, останатите имаат поглед кон дворот во вилата .Собите се со капацитет за сместување на 3 лица( мало дете до неполни 6 год кое би спиело со родители), а во некои од  собите има можност и за дополнително легло. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi. Вилата е реновирана во целост во 2018 година. 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Вила Јанис - Калитеа | Сопствен Закуп

Редовен Ценовник:

ВИЛА ЈАНИС - КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќевања1/3  (студио за 3 лица)Коментар
23.05-30.05.2020769Промо цена
30.05-06.06.2020799Промо цена
06.06-13.06.20207149 
13.06-20.06.20207199 
20.06-27.06.20207239 
27.06-04.07.20207299 
04.07-11.07.20207309 
11.07-18.07.20207339 
18.07-25.07.20207379 
25.07-01.08.20207379 
01.08-08.08.20207379 
08.08-15.08.20207339 
15.08-22.08.20207319 
22.08-29.08.20207259 
29.08-05.09.20207199 
05.09-12.09.20207149 
12.09-19.09.20207109Промо цена
19.09-26.09.2020769Промо цена

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Напомени:

  • При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
  • На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
(секоја Недела)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
(секоја Недела):
Скопје 35 €Битола 30 €03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес04:00 h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 35 €Прилеп 30 €04:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш  - трансфер до Смоквица    03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Штип 40 €Струга 35 €05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 35 €04:00 h Скопје (Дрводекор)02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 35 €04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
- Трансфер до Битола
Неготино 35 €Ресен 30 €05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Смоквица 35 € 05:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 35 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 35€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен 
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец се одбива -10€ од цената за возрасен / за дете нема попуст
Лица над 63 години имаат попуст -10€ од цената во табелата

Останати услови и попусти:

  • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  • попустите не може да се комбинираат
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk