Дубаи - 8ми Март 2019

Дубаи

Име на сместување
Држава
Дестинација

8 - МИ МАРТ ВО ГРАДОТ НА ИДНИНАТА - ДУБАИ

07.03 - 11.03.2019

Ценовник за 4 ноќевања со појадок

ХотелКатегорија ЛокацијаЦена по лицеЕднокреветна собаДополнително леглоДете (0-1,99)Дете (2-5,99)Дете (6-11,99)
Al Jawhara Gardens4* Deira515€ 627€ 515€ 96€353€515€
Grand Excelsior Bur Dubai4* Bur Dubai539€ 692€539€96€353€539€
Grand Excelsior Al Barsha4* Al Barsha550€719€538€96€353€550€
Al Bandar Rotana Creek5* Creek 639€889€639€96€353€639€

Пакет понудата вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи - Скопје со компанијата Flydubai;
 • Аеродромски такси;
 • 4 ноќевања со појадок во хотел по избор од понудата;
 • Трансфери на релација аеродром - хотел - аеродром;
 • Полудневен панорамски разглед на Дубаи со локален водич на македонски јазик.

Пакет понудата не вклучува:

 • Интернационално патничко осигурување;
 • Останати факултативи и екскурзии;
 • Трошоци од лична природа: оброци надвор од пакетната понуда, минибар, телефонски разговори;
 • Туристичка виза за влез за Дубаи - 80 евра или 4960 денари;
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот, во зависност од категоризацијата на хотелот - (се движи од 3 до 5 $ по соба на ноќ); 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цени На Факултативни Излети И Екскурзии:Цена По ПатникПотребен Мин.
Целодневно разгледување на Абу Даби со вклучен ручек€ 90,0010
Пустинско сафари со вечера € 60,002
Влезница во водениот парк на хотелот Атлантис со превоз€ 80,0010
Влезница во цветниот парк “ Чудесни Градини“ со превоз€ 40,0010
Крстарење со брод по дубајската Марина€ 67,004
Влезница во Бурж Калифа€ 50,002

Потребни документи:

 • Биометриски пасош со важност од 6 месеци од денот на завршување на аранжманот;
 • Уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот;
 • Потврда на резервација во некој од наведените хотели - 24 часа од моментот на проследување на истата;
 • Целосна уплата 30 дена пред започнување на аранжманот;

Рокови за откажување на аранжманот и пенали:

 • Од 60 до 31 ден од започнување на аранжманот, се задржува депозитот од 50%;
 • Од 38 до 0 денови пред поаѓање: 100% од цената на аранжманот;

Забелешки:

 • Наведените пакети се пресметани во евра по курс 1 € = 62 ден;
 • Хотелите во Дубаи бараат депозит за користење на мини бар, спа, бар или ресторан. Доколку не се користат услугите за кои е уплатен депозитот, истиот се враќа;
 • Доколку има промена на цените на влезниците за објектите и рестораните, агенцијата го задржува правото за промена на цената;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото да ја промени цената во случај на промена на курсот на монетарниот пазар.

СезониНагради и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk