Borovets Hills

stars
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација
Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

BOROVETS HILLS 4* - BOROVETS


Попуст за рани резервации:

5% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и 100% уплата до 05.12.2018

Дополнителен попуст:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12
За престој во период 20.01 - 09.02, 24.02 - 31.03.2019


Напомена - Попустите НЕ се комбинираат !!!


Редовен Ценовник

BOROVETS HILLS 4*HB
DBL ROOM - min 2; max 2+010.12 - 27.1228.12 - 31.1201.01 - 19.0120.01 - 09.0210.02 - 16.0217.02 - 23.0224.02 - 30.04
p.p. in DBL ROOM HB37.4094.4855.9646.6855.9646.6837.40
DBL ROOM - SGL USE /1 Person/52.31188.9778.1865.2478.1865.2452.31
DBL ROOM /2 Persons/74.80188.97111.9393.36111.9393.3674.80
DBL ROOM +EXTRA BED /3 Persons/100.67255.33150.73125.97150.73125.97100.67
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)59.90151.2989.1574.7989.1574.7959.90
1 adult + 2 Chd (04 - 11.99)74.51188.97111.6493.80111.6493.9174.51
2 adult + 1 Chd (04 - 11.99)89.42226.66134.42112.48134.42112.4889.42
STUDIO - min 2; max 2+010.12 - 27.1228.12 - 31.1201.01 - 19.0120.01 - 09.0210.02 - 16.0217.02 - 23.0224.02 - 30.04
p.p. in STUDIO HB42.47103.7765.5253.1565.5253.1542.47
Rent STUDIO - SGL USE /1 Person/84.93207.54131.04106.29131.04106.2984.93
Rent STUDIO /2 Persons/84.93207.54131.04106.29131.04106.2984.93
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/115.30280.09177.17143.42177.17143.42115.30
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)67.78155.19104.8985.20104.8985.2067.78
1 adult + 2 Chd (04 - 11.99)84.65196.82130.76106.57130.76106.5784.65
2 adult + 1 Chd (04 - 11.99)101.81249.16156.92127.67156.92127.67101.81
APP 1 - Bedroom - min 2; max 3 аd10.12 - 27.1228.12 - 31.1201.01 - 19.0120.01 - 09.0210.02 - 16.0217.02 - 23.0224.02 - 30.04
p.p. in APP 1 - Bedroom HB47.81110.5271.9959.6171.9959.6147.81
Rent APP 1 - Bedroom /2 Persons/95.61221.03143.98119.23143.98119.2395.61
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/129.36298.65194.03161.41194.03161.41129.36
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)76.49176.88115.3095.61115.3095.6176.49
1 adult + 2 Chd (04 - 11.99)95.61221.31143.98119.22143.98119.2295.61
2 adult + 1 Chd (04 - 11.99)114.73265.46172.67142.85172.67142.85114.73
APP 2 - Bedroom - min 4; max 4+2 or 6 ad10.12 - 27.1228.12 - 31.1201.01 - 19.0120.01 - 09.0210.02 - 16.0217.02 - 23.0224.02 - 30.04
p.p. in APP 2 - Bedroom HB34.3168.1948.9342.8848.9342.8834.31
Rent APP 2 - Bedroom /4 Persons/137.24272.78195.72171.53195.72171.53137.24
APP 2 - Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/161.43320.58230.03201.91230.03201.91161.43
APP 2 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/185.61368.39264.34201.91264.34201.91185.61
4 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)150.73299.77215.41188.41215.41188.41150.73
4 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)164.23326.77235.10205.28235.10205.28164.23
5 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)174.92347.58249.72218.78249.72218.78174.92
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 82 € за возрасен / 41 € за дете (4 - 11.99 години) / бебе (0 - 3.99 години) без услуга
Отказ528145555
Санкции за отказ 1211111
NO show санкции2100%22222

Цените се изразени во евра

Напомена:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) - 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk