Villa Alexandar - Сопствен Закуп

Фурка

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА ALEXANDAR - ФУРКА

Фурка се наоѓа на стотина km од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на околу 350 метри од вилата. Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување - како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21:00 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Вила Alexandar е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во ист двор.

Опис на соби: 

Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 софи за по едно лице. Климата се наоѓа во кујната и е вклучена во цената додека исто така вилата располага и со Wi - Fi.

GPS: 39°59’49.1″N 23°23’18.5″E 

 

 

ВИЛА АЛЕКСАНДАР - ФУРКА
Лето 2019

Погледнете ги актуелните попусти и промоции за Лето 2019 - Сопствен Закуп Грција

ВИЛА АЛЕКСАНДАР - ФУРКА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќ. Апп за 4 лицаАпп за 5 лицаАпп за 6 лицаПромо цени на кој не следува попуст
14.09-21.09.20197109
продадено
139
продадено
189
продадено
Промо цена
21.09-28.09.2019799€
продадено
119€
продадено
149€
од 69€ за 4 лица
Промо цена

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд

На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термини.

Доплати:

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота):

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)–30€по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) –Трансфер до Битола –30€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) –Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) –Трансфер до Битола -30€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години:Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ATLANTIS“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) –Трансфер до Удовo
 • 04:00 hСкопје(Дрводекор) 04:30 h Велес(бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола( Автобуска Станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) –Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време,(14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време,(14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време,(15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk