Бали Лето 2018

Bali

Име на сместување
Држава
Дестинација
Untitled Document

Бали Лето 2018

8 / 9 / 10 ноќевања + авионски превоз + трансферВо цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје - Доха - Денпасар - Доха - Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 30кг;
 • 8/9/10 ноќевања со појадок;
 • Пијалок за добредојде и крпа на пристигање;
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • Бесплатен Wi-Fi;
 • Пречек на Бали од претставник на агенцијата партнер на англиски јазик;
 • Туристичка такса.
Цената не вклучува:
 • Аеродромски такси од 279 € (не се наплаќат за деца 0-1.99 год);
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Приватни излети;
 • Не е вклучен попустот за рана резервација валиден до 15.03.2018
Хотел:

Early check-in, late check-out, барања за одредени соби - се во можност од слободните капацитети и не се гарантираат;

Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање;
 • Резервациите се на барање и е потребно 48 часа за потврда;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Цената на пакетот зависи од моменталните располoжливи места на авионите на Qatar Airways;
 • Патничко осигурување.

Неопходни документи:
 • За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
  • валиден пасош;
  • повратен авио билет;
  • доволно финансиски средства за покривање на престојот во Индонезија (100 + 50САД долари / 1 ден);
  • или потврда за извршена хотелска резервација.

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:
 • помеѓу 45 - тиот и 36 - тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk