Бали Лето 2018

Bali

Име на сместување
Држава
Дестинација
Untitled Document

Бали Лето 2018

8 / 9 / 10 ноќевања + авионски превоз + трансфер


РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК

Рана резервација до 01.05.2018 !!! - 100 € од лице

ХотелСместувањеУслугаПериод на патувањеЦена по лице (мин 2 лица)3ет возрасен (доп. легло)Дете 0-1.99 годДете 2-11.99 год (доп. легло)
Palm Beach Hotel3* (Kuta)SuperiorНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи55451368467
Deluxe585
Ibis Style Bali 3* -  (Benoa)StandardНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи59055368512
Standard With Balcony608
Junior Suite662
Hotel Harper 4* - KutaSuperiorНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи63660368557
Deluxe668
Harris Resort 4* (Seminyak)Harris Unique RoomНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи64856768485
Swiss-BelhotelPetitenget 4* -  (Seminyak)Deluxe RoomНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи671Не е возможно68Не е возможно
Deluxe Paddy View711Не е возможно68Не е возможно
Grand Deluxe Room78864868602
TijiliBenoa Bali 4* (Nusa Dua)Deluxe CourtyardНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи67560368557
Deluxe Sea View729
Home at 36 Condotel 3* (Kuta)StandardНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи719Не е возможно68Не е возможно
Superior747540494
Aston 4* (Kuta)SuperiorНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи77065768611
Deluxe797
Novotel Bali Benoa 4* (Nusa Dua)Deluxe RoomНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи82869368611
Deluxe Pool Side869
Deluxe Garden Tropical Terrace954
Hotel Melia Bali 5* (Nusa Dua)Melia Guest RoomНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи101385568809
Premium Room Garden View1053
Sofitel Hotel & Resort Bali 5* (Nusa Dua)Luxury RoomНоќевање со појадок13.06.2018-24.06.2018 / 9 ноќи126088268239
Luxury Room Ocean View1418
Luxury Room Piunge Pool1494

Во цената е вклучено:
 • Авионски билет на релација Скопје - Доха - Денпасар - Доха - Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 30кг;
 • 8/9/10 ноќевања со појадок;
 • Пијалок за добредојде и крпа на пристигање;
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • Бесплатен Wi-Fi;
 • Пречек на Бали од претставник на агенцијата партнер на англиски јазик;
 • Туристичка такса.
Цената не вклучува:
 • Аеродромски такси од 279 € (не се наплаќат за деца 0-1.99 год);
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Приватни излети;
 • Не е вклучен попустот за рана резервација валиден до 15.03.2018
Хотел:

Early check-in, late check-out, барања за одредени соби - се во можност од слободните капацитети и не се гарантираат;

Услови:
 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање;
 • Резервациите се на барање и е потребно 48 часа за потврда;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Цената на пакетот зависи од моменталните располoжливи места на авионите на Qatar Airways;
 • Патничко осигурување.

Неопходни документи:
 • За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
  • валиден пасош;
  • повратен авио билет;
  • доволно финансиски средства за покривање на престојот во Индонезија (100 + 50САД долари / 1 ден);
  • или потврда за извршена хотелска резервација.

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:
 • помеѓу 45 - тиот и 36 - тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk