Hotel Achilion - Сопствен Закуп

stars
http://www.hotel-achilion.gr/
Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

HOTEL ACHILION - SKALA POTAMIA, GOLDEN BEACH 

 

Хотел Ахилион е 3 - ѕвезден хотел, лоциран во Скала Потамиа на 800 метри од Golden Beach.

Капацитет:

Хотелот раполага со 32 соби, надворешен базен, бар на базен, а во собите сеф. 

Услуги:

Бесплатен доручек, бесплатно Wi - Fi, ТВ, мал фрижидер, бесплатен паркинг.

Клима уред - доплата 7 евра на ден.

Опис на соби:

Постојат соби со поглед на море, соби со поглед на планина и соби со поглед на планина и море.

локација

X Координати: 40.716380
Y координати: 24.744449

Hotel Achilion 3* Skala Potamia


Редовен Ценовник - Лето 2020

Hotel Achilion 3* Skala PotamiaЦена за
2 лица
http://www.hotel-achilion.gr/index.php/en/
на 800 m од плажа
ТерминУслугаКлима уредWi-Fi
Интернет
Double
room
29.05-05.06.20207 BBдоплата
7 еур на ден
БЕСПЛАТНО179 €
05.06-12.06.20207 BB199 €
12.06-19.06.20207 BB229 €
19.06-26.06.20207 BB279 €
26.06-03.07.20207 BB309 €
03.07-10.07.20207 BB329 €
10.07-17.07.20207 BB329 €
17.07-24.07.20207 BB365 €
24.07-31.07.20207 BB365 €
31.07-07.08.20207 BB365 €
07.08-14.08.20207 BB365 €
14.08-21.08.20207 BB365 €
21.08-28.08.20207 BB329 €
28.08-04.09.20207 BB299 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база ноќевање со појадок за 2 лица;
 • Користење на Wi-Fi;
 • Собите се двокреветни со балкон. Во собите е дозволено сместување на 2 возрасни и инфант (0-2г) со доплата од 10 еур на ден;
 • Kористење на базен;
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1,5 € по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот;
 • Превоз;
 • Патничко осигурување;
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Тасос
(секој Петок)
Време на поаѓање превоз од Битола за Тасос
(секој Петок):
Скопје 55 €Битола 60 €02:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес02:00h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 55 €Прилеп 60 €03:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш - трансфер до Смоквица 02:30 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Штип 60 €Струга 65 €04:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица00.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Радовиш 60 €Охрид 65 €03:00 h Скопје (Дрводекор)00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Струмица 60 €Кичево 65 €03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Неготино 55 €Ресен 60 €04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)01.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Смоквица 55 € 04:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 55 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 55€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец цената останува иста.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk