Малдиви

Maldives

Име на сместување
Држава
Дестинација

МАЛДИВИ

7/9 ноќевања +авионски превоз+транесфер

 

 

Цени на пакет аранжман по лице :

*Со опција за различен тип на соба и услуга 

 

 

Хотел

Сместување

Услуга

Период на патување

Трансфер

Редовна цена од лице

7 ноќевања

9 ноќевања

Fun Island Resort 4*

Beach Front Room

 

FB

 

01.01.2018-31.03.2018

Глисер

1022

1190

01.04.2018-30.04.2018

956

1107

Sun Island Resort & Spa 4*

Standard Beach Bungalow

HB

01.01.2018-31.03.2018

Хидро авион

1252

1453

ALL

1693 €

2020 €

HB

01.04.2018-30.04.2018

1072

1229

ALL

1514

1796

Paradise Island Resort & Spa 4*

Superior Beach Bungalow

HB

01.01.2018-31.03.2018

Глисер

 

1273

1519

ALL

1714 €

2086 €

HB

01.04.2018-30.04.2018

1121 €

1324

ALL

1562 €

1891

Royal Island Resort & Spa 4*

Beach Villa

HB

01.01.2018-31.03.2018

Хидро авион

1810

2160

ALL

2088

2841

HB

01.04.2018-30.04.2018

 

1594 €

1644

ALL

2123 €

2218

Canareef Resort Maldives 4*

 

 

Sunrise Villa

 

HB

01.01.2018-31.03.2018

Хидро авион + глисер

1095

1359

ALL

1571 

1926

HB

01.04.2018-30.04.2018

1075 €

1196

ALL

1571 €

1833

 

Cocoon Maldives 5*

 

 

Beach Villa

 

HB

01.01.2018-31.03.2018

Хидро авион

2078

2480

ALL

2450

2958

HB

01.04.2018-30.04.2018

1636 €

1913

ALL

2009 €

2391

Kurumba Maldives 5*

Deluxe Bungalow

HB

01.01.2018-31.03.2018

Глисер

 

2300

2841

FB

2436

3016

HB

01.04.2018-30.04.2018

1971 €

2471

FB

2107 €

2646

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*

Island Cottage

 

HB

01.01.2018-31.03.2018

Глисер

3028

3547

ALL

3958

4743

HB

01.04.2018-30.04.2018

2044 €

2399

ALL

2974 €

3595

Furaveri Island Resort & Spa 5*

Garden Villa

HB

01.01.2018-31.03.2018

Хидро авион

1955

2346

ALL

2699

3297

HB

01.04.2018-30.04.2018

1754 €

2071

ALL

2499 €

3028

***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

 *BB-со појадок; HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклучено;  

 


Во цената е вклучено :

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 30 кг;
 • 7/9 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфери аеродром – хотел – аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;
 • Пречек на Малдиви од претставник на англиски или руски јазик;

 

Цената не вклучува :

 • Аердромски такси од 299€;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место);

 

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Осигурување

   

  Неопходни документи :

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • валиден пасош,
 • повратен авио билет,
 • доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари/1 ден)
 • или потврда за извршена хотелска резервација.

   

  Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • се задржува износот на депонираниот депозит;
 • помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

               

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

СезониНагради и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk