RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA

stars
Dobrinishte

Име на сместување
Држава
Дестинација

RUSKOVETS RESORT HOTEL & SPA 4* - DOBRINISHTE


Попусти:

7=6 за период на престој 21.12 - 27.12 & 02.01 - 19.01 & 20.01 - 16.02
6=5 за период на престој 01.12 - 20.12 & 17.02 - 31.03

Редовен Ценовник

Тип на собаРедовни леглаДополнителни леглаМаксимум сместување01.12.18 - 20.12.18
& 17.02.19 - 31.03.19
20.01.19 - 16.02.1921.12.19 - 27.12.19
& 02.01.19 - 19.01.19
28.12.18 - 01.01.19
Ноќевање со појадок (BB)
Apartment "Junior Suite"212+159.40 €62.70 €68.20 €101.20 €
Villa "Comfort"212+173.70 €78.10 €84.70 €124.30 €
Apartament "Senior Suite"414+189.10 €94.60 €103.40 €151.80 €
Villa "Family Comfort"414+195.70 €101,2 €110 €161.70 €
Доплата за вечера (возрасен/дете 4 - 13,99)13,2€ / 6,6€13,2€ / 6,6€14,85 / 7,7€ /
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) - 143€ возрасен / 71,5€ дете
Доплата за Божиќна вечера (не е задолжително ) - 33€ за возрасен / 22€ дете
Минимум престој3344

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по соба на ноќ (за лицата на редовни легла) и вклучува:

 • Фитнес центар;
 • Внатрешен базен со минерална вода /+ базен за деца /;
 • СПА центар / парна бања, сауна, kneip бања, надворешно џакузи со минерална вода;
 • Клуб за деца;
 • WI - FI;
 • Трансфер до гондола лифт.

Доплати:

 • Дете до 13,99 на дополнително легло - бесплатно на BB;
 • Дете од 14 до 17,99 на дополнително легло во сите типови соби - 11€ на ноќ;
 • Второ дете до 3,99 години - 5,5€ (baby cot);
 • Второ дете од 14 до 17,99 може да се смести само во Villa "Family Comfort" - 11€ на ноќ;
 • Трет возрасен на дополнително легло во Villa "Family Comfort" - 50% од цената за возрасен;
 • SGL & SGL + 1 chd до 13,99 години во Junior Suite - 80% од цената по соба;
 • Доплата за поглед кон планина - 11€ на ноќ.

Напомени:

 • Цените се изразени во евра 1€ = 62мкд;
 • Во цената не е вклучена туристичка такса 1€ по лице на ноќ!
 • Во цената не е вклучена комунална такса 0,5€ по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk