Куба 01.11.2017-13.11.2017


Име на сместување
Држава
Дестинација

КУБА - РОМАНТИКА, САЛСА ...

  сигурна реализација  

01.11.2017-13.11.2017

10 ноќевања

последни места!

Варадеро - најексклузивното и најпознато летувалиште во Куба во која се уште владеат браќата Кастро, се наоѓа на околу 150 километри источно од главниот град Хавана и денеска е еден од најзначајните туристички центри на Карибите.

Куба е една од најомилените дестинации на оние туристи кои преферираат долги песочни плажи. Исто така, Куба е земја со најголем број олдтајмери, која ги примамува најбогатите колекционери на стари автомобили од целиот свет. Но, Куба е позната и по Че Гевара (Che Guevara),песочни плажи и водените површини со неверојатна сина боја,Кубанските цигари , кубанската музика...

Јастози, корали, подводни карпи, риби,желки, стари бродови – се само дел од тоа што можете да го видете нуркајќи. Прекрасна работа е што температурата на водата никогаш не се спушта под 24 степени, па дури ни во зима.Идеален период за посета е од ноември до месец мај .

Хотел

Услуга

По лице во двокреветна соба

Sol Sirenas Coral ****

Се Вклучено

1216€

 

доплата за еднокреветна соба354€

 

 

1. Ден: Скопје - Истанбул
Состанок на патниците нa аеродромот „Александар Велики“ во Скопје во 18.00 часот. Полетување од Скопје во 20.40часот .

2. Ден:Истанбул-Хавана-Варадеро
Слетување во 00.20 во Истанбул .Полетување од Истанбул во 02.10 и пристигнување во Хавана во 09.00. По завршување на пасосшка и царинска контрола, трансфер до избраниот хотелво Варадеро. Сместување во соби според правилата на хотелот. Слободно време за одмор, уживање на плажа.

3-11Ден-: Варадеро
Можност за дополнителни ексурзии: Патување со катамаран, целодневна екскурзија со времетраење од 8 часа со бесплатни коктели, музика и забава.На Островот Cayo Blanco - ручек, салса танцување и коктели.Нуркање во близина на Островот Cayo Blanco.

Можност за дополнителна екскурзија - Guama Tour, целодневна екскурзија со времетраење 8 часа, патување низ провинција Matanzas - една од најубавите во Куба.Пристигнување во Guama и оттаму со глисер ќе стигнете до индијански населба -тоа е возбудливо патување со чудеснаПанорама.Продолжувате со посета на фарма за крокодили.Ручек во локален ресторан...

12.ден: Хавана - Варадеро
Појадок.Трансфер до Хавана.Полетување од Хавана во 10.00 часот и слетувате наредниот ден во Истанбул во 10.15 часот.

13. Ден: Полетување од Истанбул во 20.10 и слетувате во Скопје во 19.40 часот ..

 

Во цената на аранжманот е вклучено :

• Авиобилет на релација Скопје-Хавана-Скопје (Со вклучен багаж)
• трансфер на релација аерoдром-хотел-аерoдром
• 10 ноќевања со вклучен услуга во хотел избран од табелата

Придружник од агенција


Цената на аранжманот не вклучува :

- аерoдромски такси316€

- инидивидуални трошкови

- факултативни излети - Излезна такса од Куба (15 – 25 песози, се плаќаат на аеродромот при напуштање на државата)

 

 

   

   

  Напомена :


  - Патниците мора да имат валидност на пасош повеке од 6месеци од терминот на патување 
  - Во случај на промена на цената на авиобилетот од страна на авиопревозникот , агенцијата има право да ја промени цената на аранжманот . 

     Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:


  - над 60 дена  пред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
  - помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
  - помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот. 
   
  Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.  Напомена:

  - Минимален број на патници на база на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 20.
  - Во случај на помал број од 20 пријавени патници, аранжманот нема да биде откажан, но цената ќе претрпи промена

  Сезони  Награди и признанија

  1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
  2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
  3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
  4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
  5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
  6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
  7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
  8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.  Let's socialize
  © 2015
  All Rights Reserved


  Тури  Корисничка поддршка
  +389 34 345 212
  marketing@atlantis.com.mk