Hotel Myrto - Сопствен Закуп

http://prevezaa.wix.com/hotelmyrto
Vrachos

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ MYRTO - ВРАХОС

Локација:

Хотелот е лоциран на прва линија, директен пристап до песочна плажа (Blue Flag).

Опис на соби:

Собите располагаат со клима вклучена во цената, ТВ, тоалет со туш кадичка, тераса која странично гледа кон море, но не сите соби имаат чист поглед према него.
Во цената е вклучено 2 лежалки и чадор на плажа, и клима.
Доплата за Вечера - на лице место - 7.5 евра по лице на ден.

Категорија:

Хотелско Сместување.

Град:
Врахос, Грција.

Тип:
Економичен одмор, Одмор за млади.

Услуга:
Ноќевање со појадок (Bed and Breakfast).

Од море:
На прва линија, на сама плажа.

Тип на соби:
Двокреветни соби на Прв и Втор Кат (Максимално може да се сместат 2 возрасни или 1 возрасен и 1 дете).

Во собите:
Соодветен број кревети, клима, мини фрижидер, телевизор, купатило и балкон со страничен поглед на море.


локација

X Координати: 39.1775124
Y координати: 20.5468775

Hotel Myrto

Цени по лице со појадок за 7 ноќевања
ПериодНоќевањаЦена во евра по лицеКоментар
19.09-26.09.20187 BBпродаденоПРОМО
26.09-03.10.2018759 €ПРОМО

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:

 • Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Врахос чини:

Цена за превоз од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) - 45 € по лице;
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес -50 € по лице;
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45 € по лице;

Цена за превоз од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп - на перон) - 40 € по лице;
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола - 45 €;
 • Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола - 45 € по лице;
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45 € по лице;
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45 € по лице;
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45 € по лице;
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe;
 • Деца од 2 до 11.99 години: Попуст 15 € од редовната цена од Битола и 10 € од Скопје;
 • Деца до 1.99 години бесплатно;
 • Лица постари од 63 години - попуст од 10 €;

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст;
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус;
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата);

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор), трансфер до Битола;
 • 01:45 h Велес (Бензинска пумпа, мотел Македонија), трансфер до Битола;
 • 12:45 h Штип (Паркинг пред пошта), трансфер до Битола;
 • 02:30 h Кавадарци (Бензинска пумпа - Макпетрол, Дреново), трансфер до Битола;
 • 03:20 h Прилеп (Бензинска пумпа - Лук Оил);
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала);
 • 03:15 h Ресен (Спроти автобуска станица), трансфер до Битола;
 • 02:30 h Охрид (Бензинска пумпа - Лук Оил - излез за Битола);
 • 02:15 h Струга (Хотел Дрим), трансфер до Битола;
 • 02:45 h Кичево (Бензинска пумпа - Пуцко Петрол);

Забелешки:

 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање, Ве замолуваме да се информирате во Агенција;
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето;
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk