Vila Armiriki - Сопствен Закуп

Vrasna Beach

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА АРМИРИКИ - ВРАСНА 

 

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100 метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара,  продавница, LIDL  маркет на 200метри, таверни, барови итн.
Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)
Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ,wi-fi,клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

 Gps координати:

40°41’25″N   23°41’36″E

Капацитет по студио:

 • Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветнасоба – и не располага со екстра легло за детето)
 • Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)
 • Студио за 4 лица + 1 дете( 2 дуплилегла + 1 единечно легло)

Дуплите леглата вo Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

локација

X Координати: 40.690296
Y координати: 23.693469

Vila Armiriki - Vrasna


Погледнете ги актуелните попусти и промоции за Лето 2019 - Сопствен Закуп Грција

ВИЛА АРМИРИКИ - ВРАСНА - ЦЕНОВНИК 2019
ПериодНоќ.Студио за
2 лица +1 дете
студио за
3 лица + 1 дете
студио за
4 лица + 1 дете
Промо цени
на кои не следува попуст
20.09-27.09.2019769€
69€
79€
69€
89€
продадено
Промо цени

Цените се дадени во евра

Напомени:

 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД;
 • На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација;
 • Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна:

 • Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице;
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице;
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице;
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице;
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице;
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице;
 • Охрид( Бензиска станица Лук Оил) - 50 € по лице;
 • Битола (спортска сала) – 45€ по лице – трансфер до Неготино;
 • Прилеп – (бензинска пумпа Лукоил на излез од градот) - 45€ по лице – трансфер до Неготино;
 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново ) – 45€ по лице – трансфер до Неготино

Попусти:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена;
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст;
 • Попустите не може да се комбинираат;
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус;
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата);
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој Петок):

 • 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес;
 • 04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo;
 • 03:00 h Скопје (Дрводекор);
 • 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија);
 • 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино);
 • 04:40 h Смоквица (бензинска пумпа);
 • 05:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов).

Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна (секој Петок):

 • 02:00 h Битола ( спортска сала ) – Трансфер до Неготино;
 • 01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола;
 • 00:15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола;
 • 00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk