Villa Poppis - Сопствен Закуп

Калитеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА ПОПИС - КАЛИТЕА

Вила Попис се наоѓа на самото шеталиште, т.е прва пешачка улица во строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

Вилата не располага со паркинг и околу неа нема расположливост за паркинг, најблизок паркинг простор е на 150м одалеченост, кој е бесплатен и се наоѓа на 2 паралелни улици погоре од самата вила. Во долниот дел на вилата се наоѓа мала приемна канцеларија каде се подигаат клучевите за сместувањето, и се остава багаж додека се чека превоз при напуштањето на собите. Сите соби се двокреветни со брачен  кревет, со капацитет само за 2 лица со можност да се смести мало дете со неполни 6 год кое би спиело со родители бидејки нема простор за дополнителни легла. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

 

локација

X Координати: 40.075291
Y координати: 23.447827

Вила Попис - Калитеа | Сопствен Закуп

Редовен Ценовник:

КАЛИТЕА - ПОПИС
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќевања1/2   (студио за 2 лица)Коментар
23.05-30.05.2020759Промо Цена
30.05-06.06.2020789Промо Цена
06.06-13.06.20207139 
13.06-20.06.20207189 
20.06-27.06.20207229 
27.06-04.07.20207279 
04.07-11.07.20207299 
11.07-18.07.20207329 
18.07-25.07.20207369 
25.07-01.08.20207369 
01.08-08.08.20207369 
08.08-15.08.20207369 
15.08-22.08.20207329 
22.08-29.08.20207299 
29.08-05.09.20207239 
05.09-12.09.20207189 
12.09-19.09.20207129Промо Цена
19.09-26.09.2020789Промо Цена

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Напомени:

  • На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.
  • Првите две и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
(секоја Недела)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
(секоја Недела):
Скопје 35 €Битола 30 €03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес04:00 h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 35 €Прилеп 30 €04:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш  - трансфер до Смоквица    03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Штип 40 €Струга 35 €05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 35 €04:00 h Скопје (Дрводекор)02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 35 €04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
- Трансфер до Битола
Неготино 35 €Ресен 30 €05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Смоквица 35 € 05:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 35 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 35€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен 
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец се одбива -10€ од цената за возрасен / за дете нема попуст
Лица над 63 години имаат попуст -10€ од цената во табелата

Останати услови и попусти:

  • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  • попустите не може да се комбинираат
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk