Vila Atina - Сопствен Закуп

Паралија

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИЈА


ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кож, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн. Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат. 

GPS Координати:

40°15’54.4″N 22°35’48.1″E

Aдреса:

Agiou Nikolaou 40

локација

X Координати: 40.265107
Y координати: 22.596659

ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИА


Попусти:

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


ВИЛА АТИНА - ПАРАЛИЈА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини на престојНоќ.1/2 економи   (студио за 2 лица) 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 2/4 (апартман за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019749596979Промо цена
25.05-01.06.201978999109119Промо цена
01.06-08.06.20197109119139169 
08.06-15.06.20197149179189209 
13.06-22.06.20197169199209229 
22.06-29.06.20197199239249289 
29.06-06.07.20197209249259309 
06.07-13.07.20197219259269339 
13.07-20.07.20197229259289359 
20.07-27.07.20197259289299379 
27.07-03.08.20197259289299379 
03.08-10.08.20197259289299379 
10.08-17.08.20197239269289359 
17.08-24.08.20197219249269339 
24.08-31.08.20197199209239299 
31.08-07.09.20197149179199209 
07.09-14.09.2019799129139159 
14.09-21.09.20197798999129Промо цена
21.09-28.09.2019749596989Промо цена

Цените се дадени во евра

Напомени:

 • На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот);
 • Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари;
 • На промо цените не следува попуст;
 • Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден;
 • Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота) Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа (секоја Сабота):
Велес 35 € Прилеп 30 € 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек)
Трансфер до Удовo
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € 04:00 h Скопје (Дрводекор) 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Смоквица 35 €   05:40 h Смоквица (бензинска пумпа) 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин
Богородица 35€
  06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст;
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус;
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата);
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА АтлантиС.

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe;
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус;
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција;
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето;
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk