HOTEL DON JUAN TOSSA

stars
Tossa

Име на сместување
Држава
Дестинација
Се наоѓа во близина на плажата во Tossa de Mar, во постариот ден на  градот, и заради тоа се издвојува за да биде еден од најдобрите 4-ѕвездени хотели во Tossa de Mar, идеален за вашите патувања со вашиот пар или деца .Хотелот се издвојува по своите големи и удобно простори и модерни соби, специјално дизајнирани за да ви понудат одмор  полн со удобства: бесплатен Wi-Fi, детски клуб, базен, солариум со панорамски поглед, забава, тенис, паркинг, ресторан  ... Хотелот има некои бунгалови со градина, во склоп  на хотелот.

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен
Лифт
Лоби бар
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Не се дозволени домашни миленици
Градина
Паркинг ( со доплата)

сите соби се опремени со

Клима Уред

локација

X Координати: 41.722285
Y координати: 2.933181
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-11.99 год.2-ро дете од 2-11.99 год.
TWIN ROOM WITH BALCONY
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања592558558420420
29.06-06.07.20187 ноќевања622584584435435
06.07-13.07.20187 ноќевања644605605446446
13.07-20.07.20187 ноќевања682639639465465
20.07-27.07.20187 ноќевања689645645468468
27.07-03.08.20187 ноќевања749699699499499
03.08-10.08.20187 ноќевања759708708504504
10.08-17.08.20187 ноќевања759708708504504
17.08-24.08.20187 ноќевања759708708504504
24.08-31.08.20187 ноќевања696652652472472
31.08-07.09.20187 ноќевања581548548415415
07.09-14.09.20187 ноќевања563532532406406

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-11.99 год.2-ро дете од 2-11.99 год.
TWIN ROOM WITH BALCONY
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања609573573429429
29.06-06.07.20187 ноќевања639600600444444
06.07-13.07.20187 ноќевања662621621455455
13.07-20.07.20187 ноќевања700655655474474
20.07-27.07.20187 ноќевања706660660477477
27.07-03.08.20187 ноќевања766715715507507
03.08-10.08.20187 ноќевања776724724512512
10.08-17.08.20187 ноќевања776724724512512
17.08-24.08.20187 ноќевања776724724512512
24.08-31.08.20187 ноќевања714667667481481
31.08-07.09.20187 ноќевања599564564423423
07.09-14.09.20187 ноќевања581548548415415

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-11.99 год.2-ро дете од 2-11.99 год.
TWIN ROOM WITH BALCONY
FULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања653613613451451
29.06-06.07.20187 ноќевања684640640466466
06.07-13.07.20187 ноќевања706660660477477
13.07-20.07.20187 ноќевања755704704502502
20.07-27.07.20187 ноќевања763712712506506
27.07-03.08.20187 ноќевања827770770538538
03.08-10.08.20187 ноќевања838779779543543
10.08-17.08.20187 ноќевања838779779543543
17.08-24.08.20187 ноќевања838779779543543
24.08-31.08.20187 ноќевања771719719510510
31.08-07.09.20187 ноќевања644605605446446
07.09-14.09.20187 ноќевања625587587437437

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk