Малме | City Break


Име на сместување
Држава
Дестинација

Малме

индивидуални патувања

 

Малме — трет град по населеност во Шведска. Се наоѓа во јужниот дел од земјата, во округот Сконе.
Со Ересундскиот мост е поврзан со Копенхаген, главниот град на Данска, кој од Малме е оддалечен 25 км.

Градот Малме кон крајот на јуни 2008 г. имал 282.904 жители, а поширокото градско подрачје и уште 11 општини заедно имаат 628.388 жители.

Се претпоставува дека Малме е основан во XIII век, а најстарите сочувани записи за статусот на градот датираат од 1353 г., кога градот бил под Данска власт. Малме со векови бил втор град по големина во земјата, додека не станал дел од Шведска со Роскилдскиот мировен договор од 1658 г.

 

Предлог програма :


1 ден. Скопје – Малме
Пристигање на аеродром, два часа пред полетувањето за Малме. Пристигнување во Малме.
По пристигањето, индивидуален трансфер од аеродром  до избраниот хотел во Малме. Сместување.
Ноќевање.

 

2 ден.-3 ден. Малме
Појадок. Слободно време за разглед на градот и индивидуални активности.
Ноќевање.

 

4 ден. Малме - Скопје
Појадок.
Напуштање на хотелот и индивидуален трансфер до аеродромот. Лет за Скопје. Пристигање на аеродромот
,, Александар Велики ''. Крај на услугата

 

цена – од 177 евра

 

Хотел / Категорија

Пан.услуга

Цена од

First Jurgen Kock 3*

појадок

Од 177 евра

Hotel Garden 4*

појадок

Од 179 евра

Elite Residence 4*

Наем

Од 185 евра

 

Важни напомени -
* Цените дадени во табелата се изработени врз основа на најповолната понуда од авио компанијата и хотелот,
расположливоста за сместување на лет и во хотел е на основа на моменталната состојба, како на авионот, така и во хотел.
* Наведените цени, НЕ важат во период на државен национален и верски празник.

Во цената е вклучено :
* Авионски билет Скопје – Милано – Скопје
* 3 ноќевања во избраниот хотел
* Соодветно избрана пансионска услуга

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено :
* Аеродромски такси -
* Трансфер аеродром – хотел – аеродром
* Патничко осигурување

ПРЕДЛОГ МЕСТА ЗА ПОСЕТА -
- Malmö's old city hall
- Sankt Petri Church
- Art Nouveau Malmö synagogue
- The Stortorget
- Malmöhus
- Sodergatan

 

Опис на хотелот :

 

FIRST JORGEN KOCK 3*

http://www.firsthotels.com/Our-hotels/Hotels-in-Sweden/Malmo/First-Hotel-Jorgen-Kock/
Хотелот се наоѓа во центарот на Малме, во близина на железничката станица и пристаништето.
Собите во хотелот се реновирани, дизајнирани во скандинавски стил. Хотелот не располага со ресторант, меѓутоа во лоби барот се служат лесни јадења. Хотелот е со прекрасна локација и достапност до сите знаменитости на Малме.

 

HOTEL GARDEN 4*

http://hotel-garden-malmo.h-rez.com/index.htm?lbl=ggl-en-rmk&gclid=CJeZzo3stNACFUKfGwodg4wNmw
Хотел Гарден е модерен 4* хотел, кој на своите гости им нуди удобно сместување во срцето на Малме.
Хотелот располага со ресторант, бар, бесплатен бежичен интернет.... погодности кои престојот во хотелот за секој гост ќе го направат попријатен.
Малме е мирен град, кој се наоѓа југо-западниот брег на Шведска. Малме е дом на бројни паркови и значајни историски објекти, кои се на дофат од хотелот. Хотелот е сместен во мореднистичка зграда, опремен со ресторант, бар, сауна, 24 часовна рецепција, паркинг .....

ELITE RESIDENS 4*

https://www.elite.se/en/hotels/malmo/hotel-residens/
Хотел во самото централно гратско подрачје, хотел кој ке ви овозможи удобен и пријатен престој, како на бизнис гостите, така и на туристите кои сакаат да го посетат Малме. Хотелот располага со удобни стилски соби опремени со тоалет, мини бар, фен, ТВ, додека во склоп на хотелот на располагање на гостите има паркинг, сауна, бежичен интернет....

 

Начин на плаќање :
* Готовинско или плаќање со кредитна картичка
* При резервацијата на аранжманот се уплаќа 50% од износот на аранжманот,
остатокот се уплаќа најдооцна 15 дена пред почетокот на аранжманот
* Доколку плаќањето се врши преку девизна сметка – банкарските трошоци ги покрива барателот на услугата

Важни Напомени :
* Категоризацијата и класификација на хотелите е во согласност со законодавството и нормите на земјата-домакин
* Потврда од хотелот се чека околу 48 часа од уплата на аконтацијата (несметајки ги сабота и недела)
* По правило влезот во хотелот е после 14 часот, излезот најкасно до 10 часот според локално време
* Задолжителен dress code за време на оброците во хотелот
* ТА АтлантиС не е одговорна за реализација на избраните локални факултативи  и излети
* Патниците сами сносат одговорност за личната патна документација и нејзината валидност
* Малолетните лица кои патуваат без придружба од двајцата родители, задолжително треба да имаат заверена согласност од родителите при премин на границата

 

ТА АтлантиС го задржува правото да пропише и други услови за плаќање, при поедини промотивни периоди
Цената е гарантирана само при уплата на комплетниот износ. Во спротивно, гарантиран е само износот на аконтацијата.
Во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на авио услугите и хотелското сместување, агенцијата го задржува правото на корекција на цената, измена на програмата на патување или отказ на патувањето.

КРАЕН РОК ЗА ИЗВЕСТУВАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ, ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ОД СТРАНА НА ТА АТЛАНТИС Е 5 ДЕНА ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ПАТУВАЊЕТО.
Организаторот има право да 5 дена пред поаѓање го откаже патувањето, поради пребукираност во хотелот или да понуди алтернативен смештај во друг хотел од иста категорија и слична цена.

СЕ МОЛАТ ПАТНИЦИТЕ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНА ПРОВЕРКА НА ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ, НАЈКАСНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ.

ЗА ОВОЈ ПРОГРАМ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НАВЕДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА И ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ ПРИ ТА АТЛАНТИС ВО СОГЛАСНОСТ СО СКТМ

СезониНагради и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk