Ајндховен | City Break


Име на сместување
Држава
Дестинација

Ајндховен

индивидуални патувања

 

Ајндховенсо сигурност не е првиот град кој што ќе ви падне на памет да го посетите при пристигнување во Холандија, но дефинитивно е град кој е вреден за посета. Компарирано со Амстердам, Утрехт или Хаг овој град е сосема спортивно од нив. За разлика од каналите и старите куќи на овие градови, Ајндховен Ви нуди модерна архитектура, уникатана комбинација од уметност и дизајн во музеите, галерии и настани, музички и културни случувања во неколкуте концертни сали, театри и бучен ноќен живот во околните пабови, кафулиња, барови, клубови кои секој од нив се приказни самите за себе.

 

Предлог програма :


1 ден. Скопје – Ајнтховен
Пристигање на аеродром, два часа пред полетувањето за Ајнтховен. Пристигнување во Ајнтховен.
По пристигањето, индивидуален трансфер од аеродром  до хотел. Сместување.
Ноќевање.

 

2 ден.-3 ден. Ајнтховен
Појадок. Слободно време за разглед на градот и индивидуални активности.
Ноќевање.

 

4 ден. Ајнтховен - Скопје
Појадок.
Напуштање на хотелот и индивидуален трансфер до аеродромот. Лет за Скопје. Пристигање на аеродромот
,, Александар Велики ''. Крај на услугата

 

ПАКЕТ ЦЕНА – од 132 евра

 

 

Хотел / Категорија

Пан.услуга

Цена

PullMan Eindhoven CO 4*

Наем

Од 195 евра

Holiday Inn 4*

Наем

Од 199 евра

Best Western 4*

Наем

Од 132 евра

Hampshire Hotel 3*

Наем

Од 154 евра

 

 

 

 

 

 

 

Важни напомени -
* Цените дадени во табелата се изработени врз основа на најповолната понуда од авио компанијата и хотелот,
расположливоста за сместување на лет и во хотел е на основа на моменталната состојба, како на авионот, така и во хотел.
* Наведените цени, НЕ важат во период на државен национален и верски празник.

Во цената е вклучено :

* Авионски билет Скопје – Ајндховен– Скопје
* 3 ноќевања во избраниот хотел
* Соодветно избрана пансионска услуга

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено :
* Аеродромски такси -
* Трансфер аеродром – хотел – аеродром
* Патничко осигурување

ПРЕДЛОГ МЕСТА ЗА ПОСЕТА -
- Market Square
-  De Admirant, Emmasingel
- The Evoluon
- Witte Dame (White Lady), Emmasingel
- Lichttoren (Light Tower)
- Saint-Catharinakerk
- DAF Museum

Опис на хотелот :

 

PULLMAN EINDHOVEN COCAGNE 4*

www.pullmanhotels.com/gb/hotel-5374-pullman-eindhoven-cocagne/index.shtml
Овој прекрасен хотел се наоѓа во срцето на Ајнтховен, веднаш наспроти луксузниот шопинг центар De Heuvel, овој хотел е совршен за секаков тип на патник. Гостите на хотелот во негова близина ќе пронајдат бројни гратски атракции.... Хотелот располага со елегантно стилизирани, удобни соби. Хотелот е погоден за организирање на бројни бизнис манифестации во своите 18 повеќенаменски простории за состаноци, простории кои се приспособуват за сечии бизнис потреби. Хотелот истотака располага со прекрасен ресторант, салон за убавина, паркинг, достапен за гости со инвалидитет, за домашни галеничиња...

 

HOLIDAY INN EINDHOVEN 4*

www.hieindhoven.com
Овој 4* хотел се наоѓа во самиот центар на градот и е изграден во 1973 год. Во близина на хотелот се наоѓа трговски центар, автобуска и метро... Хотелот располага со сопствен ресторант, бар, кофи шоп, ноќен клуб, затворен базен, сауна, лифт, сеф,фитнес сала.. додека собите се опремени со сопствен тоалет, фен, клима...

 

BEST WESTERN EINDHOVEN 4*

https://www.bestwestern.nl/en/hotels/best-western-eindhoven-eindhoven-92735
Овој атрактивен хотел се наоѓа на само неколку минути пешачење од центарот на градот, во чија околина имате можност за шопинг, забава, ....., ресторанти, барови, пабови.
Автобуската станица е на само неколку метри од хотелот, од аеродромот во Ајнтховен е на 7 км. а од аеродромот од Амстердам е на 135 км. одалеченост.
Хотелот располага со сала за состаноци, ресторант, бар, паркинг, интернет пристап, собна услуга, лифт, хемиско чистење, додека секоја соба има клима, фен, минибар, тоалет со туш кабина, телефон, САТ ТВ, радио, сеф, микровална...

 

HAMPSHIRE HOTEL EN RESTAURANT PARKZICHT

http://www.hotelparkzicht.nl/en/about-hotel-parkzicht.html
Хотелот се наоѓа во централното гратско подрачје на Ајнтховен, во непосредна близина на Van Abbemuseum и Националниот Пливачки Центар – Tongelreep, DAF Музејот, Frits Philips музичкиот центар.....
Хотелот располага со 37 климатизирани соби, опремени со телевизори со рамен екран, во секоја соба има бесплатно користење на жичен и бежичен интернет, сопствен тоалет опремени со туш кабина и фен, телефон, електричен бокал.
Хотелот располага со ресторант, бар, можност за изнајмување на велосипеди, бесплатни весници во фоајето, хемиско чистење, паркинг.

 


Начин на плаќање :
* Готовинско или плаќање со кредитна картичка
* При резервацијата на аранжманот се уплаќа 50% од износот на аранжманот,
остатокот се уплаќа најдооцна 15 дена пред почетокот на аранжманот
* Доколку плаќањето се врши преку девизна сметка – банкарските трошоци ги покрива барателот на услугата

Важни Напомени :
* Категоризацијата и класификација на хотелите е во согласност со законодавството и нормите на земјата-домакин
* Потврда од хотелот се чека околу 48 часа од уплата на аконтацијата (несметајки ги сабота и недела)
* По правило влезот во хотелот е после 14 часот, излезот најкасно до 10 часот според локално време
* Задолжителен dress code за време на оброците во хотелот
* ТА АтлантиС не е одговорна за реализација на избраните локални факултативи  и излети
* Патниците сами сносат одговорност за личната патна документација и нејзината валидност
* Малолетните лица кои патуваат без придружба од двајцата родители, задолжително треба да имаат заверена согласност од родителите при премин на границата

 

ТА АтлантиС го задржува правото да пропише и други услови за плаќање, при поедини промотивни периоди


Цената е гарантирана само при уплата на комплетниот износ. Во спротивно, гарантиран е само износот на аконтацијата.


Во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на авио услугите и хотелското сместување, агенцијата го задржува правото на корекција на цената, измена на програмата на патување или отказ на патувањето.


КРАЕН РОК ЗА ИЗВЕСТУВАЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ, ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ ОД СТРАНА НА ТА АТЛАНТИС Е 5 ДЕНА ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ПАТУВАЊЕТО.


Организаторот има право да 5 дена пред поаѓање го откаже патувањето, поради пребукираност во хотелот или да понуди алтернативен смештај во друг хотел од иста категорија и слична цена.

СЕ МОЛАТ ПАТНИЦИТЕ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНА ПРОВЕРКА НА ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ, НАЈКАСНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ.

ЗА ОВОЈ ПРОГРАМ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НАВЕДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА И ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ ПРИ ТА АТЛАНТИС ВО СОГЛАСНОСТ СО СКТМ.


СезониНагради и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk