PAMPOROVO

stars
www.hotelpamporovo-bg.net
Pamporovo Resort Complex, Bulgaria
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

Локација: Се наоѓа во срцето на Родопските Планини, Ски центарот  Студенец-Снежанка је околу 600 метара од Хотел Пампорово.Успенската  црква е во непосредна близина.
Капацитет: 168 стандардни двокреветни соби, 5 еднокреветни соби, 19 луксузни студија, 11 луксузни апартмани, 5 делукс апартмани и  1 Претседателски  апартман.
Хотелски содржини: рецепција, 2 ресторана, лоби бар, Whisky бар, Irish Бар , куглана со бар, билијард, диско клуб, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, паркинг, конференциска сала.
SPA & Wellnes: базен , Спа центар со витамински бар, парна бања, сауна, арома сауна, турска бања, ориентален пилинг, класична, релакс, и анти стрес 
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА : со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите на гостите; пространа бања со када; маса со 2 столици, LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеиф; фен за коса; WiFi во собата – се наплаќа  дополнително на рецепција.

СТУДИО : луксузно опремени со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите гостинот;  пространа бања со када;  маса со огледало; работна  маса со столче; софа со клуб маса;  LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон;  мини бар; Сеиф; фен за коса;  WiFi во студио – се наплаќа дополнително на рецепција.

 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359(0)309 59 900
Контакт Email: pamporovo.hotel@vghotel.net
Контакт телефон: +359(0)309 58 555
Контакт Факс: +359(0)309 58 525

далечина од

Аеродром: 250
Далечина од центарот: 200 m
Жичара: 600 m

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Број на сали за состаноци
Хотелски паркинг
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Бар кај куглана
Ирски паб
Фризер
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Планинарење
Дискотека

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Дупли лежај или два кревети
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6554198
Y координати: 24.6912092

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)

PAMPOROVO 5* - Пампорово


Специјална Понуда:

10 % Попуст за резервации направени во период 15.01 - 31.01 вклучително
и со престој во период 15.01 - 09.03 вклучително

* СП НЕ се комбинира со други попусти, дополнителни попусти и СП

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

PAMPOROVO 5*BB/HB
DBL with BALCONY -min 1; max 2+1/3 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in DBL with BALCONY BB20.9030.80N/A27.5030.8027.5020.90
SGL with BALCONY ROOM /1 Person/31.3555.44N/A41.2555.4441.2531.35
DBL with BALCONY ROOM /2 Persons/41.8061.60N/A55.0061.6055.0041.80
DBL with BALCONY + EXTRA BED /3 Persons/58.5286.24N/A77.0086.2477.0058.52
1 adult + 1 Chd (00-03.99)31.3555.44N/A41.2555.4441.2531.35
1 adult + 2 Chd (00-03.99)31.3555.44N/A41.2555.4441.2531.35
1 adult + 1 Chd (04-11.99)31.3555.44N/A41.2555.4441.2531.35
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)31.3555.44N/A41.2555.4441.2531.35
1 adult + 2 Chd (04-11.99)41.8061.60N/A55.0061.6055.0041.80
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)41.8061.60N/A55.0061.6055.0041.80
DBL no BALCONY - min 2; max 2+2/3+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in DBL no BALCONY BB18.7028.60N/A25.3028.6025.3018.70
SGL no BALCONY ROOM /1 Person/28.0551.48N/A37.9551.4837.9528.05
DBL no BALCONY ROOM /2 Persons/37.4057.20N/A50.6057.2050.6037.40
DBL no BALCONY + EXTRA BED /3 Persons/52.3680.08N/A70.8480.0870.8452.36
1 adult + 1 Chd (00-03.99)28.0551.48N/A37.9551.4837.9528.05
1 adult + 2 Chd (00-03.99)28.0551.48N/A37.9551.4837.9528.05
1 adult + 1 Chd (04-11.99)28.0551.48N/A37.9551.4837.9528.05
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)28.0551.48N/A37.9551.4837.9528.05
1 adult + 2 Chd (04-11.99)37.4057.20N/A50.6057.2050.6037.40
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)37.4057.20N/A50.6057.2050.6037.40
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)37.4057.20N/A50.6057.2050.6037.40
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)46.7571.50N/A63.2571.5063.2546.75
STUDIO -min 2; max 2+2 or 3+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in STUDIO BB31.9041.80N/A38.5041.8038.5031.90
Rent STUDIO /1 Person/63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
Rent STUDIO /2 Persons/63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/89.32117.04N/A107.80117.04107.8089.32
1 adult + 1 Chd (00-03.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
1 adult + 2 Chd (00-03.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
1 adult + 1 Chd (04-11.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
1 adult + 2 Chd (04-11.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)63.8083.60N/A77.0083.6077.0063.80
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)79.75104.50N/A96.25104.5096.2579.75
APP 1-Bedroom -min 2+2; max 3+1 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in APP 1-Bedroom BB37.4047.30N/A44.0047.3044.0037.40
Rent APP 1-Bedroom /1 Person/93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/104.72132.44N/A123.20132.44123.20104.72
1 adult + 1 Chd (00-03.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
1 adult + 1 Chd (04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
1 adult + 2 Chd (00-03.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
1 adult + 2 Chd (04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)93.50118.25N/A110.00118.25110.0093.50
3 Adults + 1 Chd (00-03.99)104.72132.44N/A123.20132.44123.20104.72
3 Adults + 1 Chd (04-11.99)104.72132.44N/A123.20132.44123.20104.72
APP 1-Bedroom DELUXE - min 2; max 2+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in APP 1-Bedroom DELUXE BB48.4058.30N/A55.0058.3055.0048.40
Rent APP 1-Bedroom DELUXE /1 Person/96.80116.60N/A110.00116.60110.0096.80
Rent APP 1-Bedroom DELUXE /2 Persons/96.80116.60N/A110.00116.60110.0096.80
1 adult + 1 Chd (04-11.99)96.80116.60N/A110.00116.60110.0096.80
DBL with BALCONY -min 1; max 2+1/3 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in DBL with BALCONY HB28.6038.5062.7035.2038.5035.2028.60
SGL with BALCONY ROOM /1 Person/42.9069.30125.4052.8069.3052.8042.90
DBL with BALCONY ROOM /2 Persons/57.2077.00125.4070.4077.0070.4057.20
DBL with BALCONY + EXTRA BED /3 Persons/80.08107.80175.5698.56107.8098.5680.08
1 adult + 1 Chd (00-03.99)42.9069.30125.4052.8069.3052.8042.90
1 adult + 2 Chd (00-03.99)42.9069.30125.4052.8069.3052.8042.90
1 adult + 1 Chd (04-11.99)42.9069.30125.4052.8069.3052.8042.90
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)42.9069.30125.4052.8069.3052.8042.90
1 adult + 2 Chd (04-11.99)57.2077.00125.4070.4077.0070.4057.20
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)57.2077.00125.4070.4077.0070.4057.20
DBL no BALCONY - min 2; max 2+2/3+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in DBL no BALCONY HB26.4036.3060.5033.0036.3033.0026.40
SGL no BALCONY ROOM /1 Person/39.6065.34121.0049.5065.3449.5039.60
DBL no BALCONY ROOM /2 Persons/52.8072.60121.0066.0072.6066.0052.80
DBL no BALCONY + EXTRA BED /3 Persons/73.92101.64169.4092.40101.6492.4073.92
1 adult + 1 Chd (00-03.99)39.6065.34121.0049.5065.3449.5039.60
1 adult + 2 Chd (00-03.99)39.6065.34121.0049.5065.3449.5039.60
1 adult + 1 Chd (04-11.99)39.6065.34121.0049.5065.3449.5039.60
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)39.6065.34121.0049.5065.3449.5039.60
1 adult + 2 Chd (04-11.99)52.8072.60121.0066.0072.6066.0052.80
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)52.8072.60121.0066.0072.6066.0052.80
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)52.8072.60121.0066.0072.6066.0052.80
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)66.0090.75151.2582.5090.7582.5066.00
STUDIO -min 2; max 2+2 or 3+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in STUDIO HB39.6049.5073.7046.2049.5046.2039.60
Rent STUDIO /1 Person/79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
Rent STUDIO /2 Persons/79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/110.88138.60206.36129.36138.60129.36110.88
1 adult + 1 Chd (00-03.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
1 adult + 2 Chd (00-03.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
1 adult + 1 Chd (04-11.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
1 adult + 2 Chd (04-11.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)79.2099.00147.4092.4099.0092.4079.20
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)99.00123.75184.25115.50123.75115.5099.00
APP 1-Bedroom -min 2+2; max 3+1 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in APP 1-Bedroom HB45.1055.0079.2051.7055.0051.7045.10
Rent APP 1-Bedroom /1 Person/112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/126.28154.00221.76144.76154.00144.76126.28
1 adult + 1 Chd (00-03.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
1 adult + 1 Chd (04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
1 adult + 2 Chd (00-03.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
1 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
1 adult + 2 Chd (04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
2 Adults + 1 Chd (04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
2 adult + 2 Chd (00-03.99)(04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
2 Adults + 2 Chd (04-11.99)112.75137.50198.00129.25137.50129.25112.75
3 Adults + 1 Chd (00-03.99)126.28154.00221.76144.76154.00144.76126.28
3 Adults + 1 Chd (04-11.99)126.28154.00221.76144.76154.00144.76126.28
APP 1-Bedroom DELUXE - min 2; max 2+0 pax08.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-17.0118.01-17.0218.02-04.0305.03-31.03
p.p. in APP 1-Bedroom DELUXE HB56.1066.0090.2062.7066.0062.7056.10
Rent APP 1-Bedroom DELUXE /1 Person/112.20132.00180.40125.40132.00125.40112.20
Rent APP 1-Bedroom DELUXE /2 Persons/112.20132.00180.40125.40132.00125.40112.20
1 adult + 1 Chd (04-11.99)112.20132.00180.40125.40132.00125.40112.20
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  Orpheus restaurant 
Новогодишна вечера - 100.00 € за возрасен и  40.00 € за дете 4-11.99 години
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  Perelik / Evridika restaurant 
Новогодишна вечера - 95.00 € за возрасен и  40.00 € за дете 4-11.99 години
Минимум престој1331311
Отказ5102151055
Санкции за отказ во ноќи 1150%1111
NO show санкции во ноќи 100%100%100%100%100%100%100%
Санкции за предвремено заминување 100%100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk