Foka Spa Aparments

stars
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација
Foka AparmentsВисока Сезона
(цените се изразени по апартман)
20.12 - 10.01
01.02 - 21.02
29.04 - 04.05
Средна Сезона
(цените се изразени по апартман)
11.01 – 31.01
22.02 - 20.03
16.07- 25.08
Ниска Сезона
(цените се изразени по апартман)
21.03 - 28.04
05.05 - 15.07
26.08 - 19.12
Tip „A″ (43m2, до 4 особи) ’’DRINA’’
Апартман со една спална и тераса
145 EUR115 EUR92 EUR
Tip „B″ (68 m2 , до 6 особи)
’’SAVA’’
Апартман со две спални и тераса 
185 EUR145 EUR138 EUR
Tip „C″ ( 90m2 , до 6 особи) ’’DUNAV’’
Апартман со две спални и тераса 
215 EUR175 EUR150 EUR

Цените се изразени во евра.

Услуги и содржини вклучени во цената на престојот:
 • Сместување за 1 ноќ во избраниот апартман со појадок
 • Неограничено користење на СПА ЦЕНТАРОТ со следните содржини:
  • Сауна
  • Турска бања
  • Џакузи
  • Базен
 • Користење на мини-теретана
 • Користење на ски-гардероба во текот на сезоната
 • Паркинг
 • Креветче за бебе (на барање)
 • Wireless internet


Цената не вклучува:
 • Туристичка такса во износ 100,00 динари по ноќевање по лице за возрасни, односно 50 динари по ноќевање за деца од 7-15 години. Деца помали од 7 години не плаќаат.


Услови во ХОТЕЛ FOKA SPA:
 • Во висока, средна и ниска сезона цените се изразени по ноќ во апартман со вклучен појадок по лице (доколку апартманот е предвиден за четири лица а се сместуваат 3 лица, се намалува вредноста на појадокот за една особа односно 5 евра.)

Во апартманот  „Tip A” минимум е две лица.

Доколку гост сака да биде сам во апартман, доплатата е уште дополнителни 5 евра на ден.

Во апартман  „Tip B” минимумот е 4 лица.

Во апартман  „Tip C“ постои можност за престој на само две лица, али доплатата во тој случај е 20 евра дневно          

ŸДоплатата за полупансион изнесува 7 евра на ден по лице ( деца од 2 - 12 години плаќаат 50 %)

ŸДоплатата за полн пансион изнесува 14 евра по ден по лице ( деца од 2 - 12 години плаќаат 50% )

ŸДоплата за животни во хотелот изнесува 10 евра

•Минимум престој во средна сезона изнесува 3 ноќи

Ÿ Минимум престој во висока сезона изнесува 5 ноќи

• Минимум престој во период од 29.12.-04.01. изнесува 6 ноќи– Нова Година може да се резервира во овој периодУслуги во Спа Центарот:
 • Поединечна карта за целодневен престој во спа центарот за возрасни изнесува 1200 динари.
 • Поединечна карта за целодневен престој во спа центарот за деца од 2 – 12 години изнесува 700,00 динари
 • Масажите се плаќаат дополнително.

Користење на спа центарот со поединечни карти е дозволено во период од 01.04-20.12


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk