Apart Hotel & Spa Zoned

stars
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација
APART HOTEL & SPA ZONED
Ценовник ЗИМА 2016/2017
Смена (Нед-Нед)
STUDIO(1/2+1)
од 28m2
LUX STUDIO
(1/2+1)
од 28m2
APARTMENT
(1/2+2, 1/2+3)
40m2
SUPERIOR APARTMENT
(1/2+2, 1/2+3)
50m2
04.12.-18.12.HB38425060
18.12. - 25.12.HB43476070
25.12. - 01.01.HB656985100
01.01.-08.01.HB56597283
08.01.-15.01.*HB51556575
15.01.-22.01.*HB48526270
22.01.-29.01.HB51566575
29.01.-12.02.HB56607282
12.02.-19.02*HB59637080
19.02.-05.03.HB43476070
05.03.-12.03.HB41455564
12.03.-02.04.HB38425060
Услови за доплати за повеке од  2 лица во соба.HBДете 0-5:   Бесплатно1во дете  0-12:  бесплатно
HBДете 5-9:  попуст 70%2ро дете 0-15: попуст 60%
HBДете 9-12: попуст 60%3то дете 0-15: попуст 70%
HBНад 12/возрасни:  попуст 50%4то дете / возрасен:  попуст  50%

*Промоцијата Gratis +2 се однесува на престој на 2 деца под 12 години БЕСПЛАТНО само за време на “Children weeks” во смени: 08.01.-15.01., 15.01.-22.01. и 12.02.-19.02.2016.

NOTES:
 • HB – полупансион (појадок, вечера)
 • Цените се по лице по ноќ на полупансион за престој на смена (Недела/Недела)
 • Дополнителни лица (повеќе од 2 во иста соба)плаќа дополнително зависно од возраста (погледни услови)
 • За престој пократок од 7 ноќи цената се зголемува за 20%, спрема расположливост – на барање.
 • Деца под 12 години мораат да бидат придружувани од возрасен за време на користење на СПА Центарот.
 • Термин за деца в о спа центарот е во период 14-18ч.


Услови за деца и возрасни

Доплати во STUDIO / LUX STUDIO:

 • Деца 0-5 години – бесплатно со двајца в озрасни
 • За деца од 5-9 години, со двајца возрасни, попустот е 70% од цената во табелата
 • За деца од 9-12 години со двајца возрасни попустот е 60% од цената во табелата.
 • За деца над 12 години. Или трет возрасен попустот е 50% од цената во табелата.
 • За четврт и петти возрасен попустот е 50% од цената во табелата.
 • За single цената се зголемува за 30% од цената од табелата.
 • Доплати во APARTMENT / SUPERIOR APARTMENT:
 • Едно дете 0-12 години – бесплатно со двајца возрасни;
 • Второ дете  0-15 години добива попуст 60% од цената во табелата;
 • Трето дете од 0-15 години добива попуст 70% од цената во табелата;
 • Четврто дете / возрасен добива попуст 50% од цената во табелата;


Цената вклучува:
 • Сместување по лице, за 1 ноќ во избраната соба, на полупансион.


Хотелот ги нуди следниве FREE услуги:
 • Користење на ски гардероба (Покрај ски лифтот);
 • Трансфер од хотелот до комплекс Конаци и назад, наутро од 9-11ч и поручек од 15-17ч. (На секој половина час)
 • Неограничено користење на Wellness & Spa Center со резервација (џакузи, парна бања, сауна, тепидариум, бањарка, папучи.)
 • Користење на фитнес центарот;
 • Играчница за деца 0-9, 9-12 години
 • Wireless Internet;
 • Паркинг


Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 100 RSD по лице на ден за возрасни и 50 RSD по лице за деца од 7-15 години (деца под 7 години не плаќаат).
 • Осигурување во износ 12,53RSD по лице на ден;
 • Се плаќа на лице место


Услови за плаќање:

 • Потребно е да се изврши уплата од 50% по потврда на резервација, остатокот 7 дена пред поаѓање;
 • Хотелот ги задржува правата за промена на цена.


Ценовникот е валиден од 04.12.2016.-02.04.2017.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk