Kraljevi Cardaci

stars
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

локација

X Координати: 43.274598
Y координати: 20.766353

HOTEL KRALJEVI CARDACI


10% попуст за резервации направени до 30.09.2016. со задолжително плаќање 30% од цената

5% попуст за резервации направени до 15.10.2016. со задолжително плаќање 30% од цената


Ценовникот е на Полупансион – валиден за период 04.12.2016. - 09.04.2017.
PeriodShiftRoomRoom 1/11/2+2, Suites 1/2+4
1/2, 1/2+11/2+3,
Ski Opening – специјална понуда
04.12. - 18.12.Нед / Нед425550
18.12. - 25.12.Нед / Нед507060
25.12. - 01.01.Нед / Нед6910085
25.12. - 01.01.Помалку од 7 ноќи8512095
30.12. - 08.01.*Пет / Нед658580
01.01. - 08.01.Нед / Нед598072
08.01. - 15.01
Kids’ week
Нед / Нед557567
15.01. - 22.01.
Kids’ week
Нед / Нед527065
22.01. - 29.01.
Week with Ski Pass
Нед / Нед557567
29.01. - 12.02.Нед / Нед598072
12.02. - 19.02.
Kids’ week
Нед / Нед628575
19.02. - 12.03.Нед / Нед507060
12.03. - 09.04.Нед / Нед425550


Цените се во евра по лице на ноќ.

 • *Оваа смена вклучува New Year's Eve прослава


Kids’ week:
 • Бесплатно сместување за две деца со двајца возрасни, на посебно легло: Дете 0 – 15 во соба 1/2+1 (цена за возрасни од табелата)
 • Деца од 0 – 15 во апартман (цена за возрасни од табелата)
 • 30% попуст на наемот на ски опрема за деца
 • 30% попуст на ски школа за деца (групни часови)


Недела со SKI PASS:
 • Бесплатен SKI PASS за возрасни за 6 дена (само за 7 дневни аранжмани во период 22.01. - 29.01.2017.)
 • 30% попуст на ски опремата за возрасни (само за наем на комплетна опрема)


 • Полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот 900m² :
  • Внатрешен базен со димензии 14m x 6m со џакузи
  • Надворешен базен со димензии 10m x 5m
  • Надворешно џакузи
  • Финска Сауна
  • Био Сауна (Russian Spa)
  • Арома - Парна (Turkish) бања
  • Hammam
  • Солена соба
  • Kneipp базен
  • Tepidarium
  • Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарка, крпа и пар обувки.
 • Трансфер до ски стазите 5 пати дневно.
 • Baby cot на барање
 • Анимациска програма за деца
 • Wirelees Internet
 • Отворен паркинг

Цената не вклучува (плаќање на лице место):
 • Такса 100,00 динари по ноќ за возрасни, и 50,00 динари по ноќ за деца 7 – 15 години.. Дете под 7 не плаќаат.
 • Осигурување 20,00 динари по лице на ден.


Hotel Terms:
 • За престој пократок од 7 ноќи цената се зголемува за 20%
 • Деца 0-7 години со двајца возрасни во кревет во 1/2 бесплатно
 • Деца 0-15 години сместени со 1 родител во ½ соба – 50% попуст
 • Деца 0-15 години сместени со двајца возрасни со одделен кревет во соба 1/2+1 – 50% попуст, второ Дете 0-7 години во ист кревет со родители - бесплатно
 • Деца 0-15 години сместен со двајца возрасни во одделни кревети во апартман – 50% попуст
 • Трет возрасен во 1/2+1 - 30% попуст
 • Четврт возрасен во suite 1/2+2 - 50% попуст
 • Четврт и петти возрасен во suite 1/2+3 - 50% попуст
 • Петти и шести возрасен во suite 1/2+4 - 50% попуст

Услови за отказ:
•      до 30 дена - бесплатно,
•      29 до 15 дена – 20%,
•      14 - 8 дена – 40%,
•      7 - 1 ден – 60%,
•     Во случај на порано напуштање, хотелот нема обврска за рефундација.

 

По резервирање, промена може да се направи само при согласност на хотелот
Хотелот не ги прифаќа временските услови како причина за отказ на резервација.

KRALJEVI CARDACI ApartmentsЦеновник за наем на апартмани валиден за период 04.12.2016. - 09.04.2017.
ПериодСмена1/3 studio1/4 apartment1/6 apartment
Ski Opening – специјална понуда
04.12. - 18.12.Нед / Нед334455
18.12. - 25.12.    
Action 5 = 7Нед / Нед405275
25.12. - 01.01.Нед / Нед7095105
25.12. - 01.01.Помалку од 7 ноќи90120135
01.01. - 08.01.Нед / Нед6585100
08.01. - 15.01.Нед / Нед456075
15.01. - 22.01.Нед / Нед405065
22.01. - 29.01.Нед / Нед354555
29.01. - 12.02.Нед / Нед6585100
12.02. - 19.02.Нед / Нед557390
19.02. - 12.03.Нед / Нед405065
12.03. - 09.04. Action 5 = 7Нед / Нед354555

Цените се изразени во евра по апартман по ноќ.

 • Акција 5=7 – За наем на апартман за 5 ноќи, добивате 2 ноќи бесплатно!


Цената вклучува:
 • Наем на избраниот апартман
 • Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнини, крпи.
 • Трансфер до ски стазите 5 пати дневно.
 • Ваучер со 15% попуст на цената за користење на SPA & Wellness центарот со 900м2 и вклучува:
  • Внатрешен базен со димензии 14m x 6m со џакузи
  • Надворешен базен со димензии 10m x 5m
  • Надворешно џакузи
  • Финска Сауна
  • Био Сауна (Russian Spa)
  • Арома - Парна (Turkish) бања
  • Hammam
  • Солена соба
  • Kneipp базен
  • Tepidarium
 • Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат бањарка, крпа и пар обувки.


Цената не вклучува (плаќање на лице место):
 • Такса 100,00 динари по ноќ за возрасни, и 50,00 динари по ноќ за деца 7 – 15 години.. Дете под 7 не плаќаат.
 • Осигурување 20,00 динари по лице на ден.


Доплати (не се задолжителни):
За доплата на half-board - возрасни 15,00 EUR по лице, деца 2-15 години 8,00 EUR по лице.

Услови за отказ:
 • до 30 дена - бесплатно,
 • 29 до 15 дена – 20%,
 • 14 - 8 дена – 40%,
 • 7 - 1 дена – 60%,
 • Во случај на порано напуштање, хотелот нема обврска за рефундација.
По резервирање, промена може да се направи само при согласност на хотелотХотелот не ги прифаќа временските услови како причина за отказ на резервација.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk