Grey Hotel

stars
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИЦентие се валидни за период 21.02.2017. to 31.03.2017.
Цените се изразени во ЕУР по соба на ноќ

ТИП НА СОБАЦЕНИ  (EUR)
Deluxe Room
240
Deluxe Suite
360
Deluxe Premium Suite
360
Deluxe Executive Suite
460


Цените се за Deluxe Room и вклучуваат:
Појадок
·    VAT
·    Едно место во гаражата на хотелот
·    Мини бар
·    Kettler со Grey вода, чај и кафе во собата
·    Сеф во собата
·    ·        “Grey Spa” (spa & wellness центар) бесплатно користење – внатрешен базен, соблекувална
(бањарки, папучи, крпи), релакс зона, финска сауна, био сауна, парна бања, тропски тушеви и фитнес центар.
·    Wi-Fi
·    “Grey Rent and Service” ски соба (шкаф за ски опрема)
·    20% попуст на “Grey Spa” масажи


 

·    20% попуст на ски и сноуборд опрема во “Grey Rent and Service”

Цените за Deluxe Suites вклучуваат:
Сите услуги во Grey Hotel валидни за Deluxe Room со дополнителни бенефити:
o Свежо овошје – секој ден во Suite

Цените не вклучуваат(задолжително плаќање):
    Хотелска такса (1.00 EUR) по лице на ноќ за возрасни; (0.50
EUR) за деца од 7-15 години; деца од 0-7 не плаќаат

Grey Hotel правила:                                                                                                                          
·    Check-in е од 15 h (3 pm) на датата на пристигнување
·    Check-out е до 11 h (11 am) на датата на напуштање
·    Доплата за ран check-in за периодот од 10 h до 15 h (ако е возможно) е 50% од цената на собата за ноќ.
·    Доплата за доцен check-out for за период од 11 h до 18 h (ако е возможно) е 50% од цената на собата за ноќ.

 

 

Benefits payment

Попуст за early booking (за резервации направени 30 дена пред пристигнување) 5% од цената за bed & breakfast.
Цените се валидни за период 01.12.2016 до 20.02.2017.
Цените се изразени во ЕУР по соба на ноќ

Tип на соба Цени (EUR)
01.12.-24.12.2016.25.12.2016.
15.01.- 20.02.2017.14.01.2017.
Deluxe Room
260290
Deluxe Suite
380410
Deluxe Premium Suite
380410
Deluxe Executive Suite
480510

Цените се за Deluxe Room и вклучуваат:
·    Појадок
·    VAT
·    Едно место во гаражата на хотелот
·    Мини бар
·    Kettler со Grey вода, чај и кафе во собата
·    Сеф во собата
·    ·        “Grey Spa” (spa & wellness центар) бесплатно користење – внатрешен базен, соблекувална
(бањарки, папучи, крпи), релакс зона, финска сауна, био сауна, парна бања, тропски тушеви и фитнес центар.
·    Wi-Fi
·    “Grey Rent and Service” ски соба (шкаф за ски опрема)
·    20% попуст на “Grey Spa” масажи


 

·    20% попуст на ски и сноуборд опрема во “Grey Rent and Service”

Цените за Deluxe Suites вклучуваат:
·    Сите услуги во Grey Hotel валидни за Deluxe Room со дополнителни бенефити:
o Свежо овошје – секој ден во Suite

Цените не вклучуваат (задолжително плаќање):


·    Хотелска такса (1.00 EUR) по лице на ноќ за возрасни; (0.50
EUR) за деца од 7-15 години; деца од 0-7 не плаќаат

 Grey Hotel правила:                                                                                                                         
·    Check-in е од 15 h (3 pm) на датата на пристигнување
·    Check-out е до 11 h (11 am) на датата на напуштање
·    Доплата за ран check-in за периодот од 10 h до 15 h (ако е возможно) е 50% од цената на собата за ноќ.
·    Доплата за доцен check-out for за период од 11 h до 18 h (ако е возможно) е 50% од цената на собата за ноќ.
·    Day use rate for the period from 10 h to 18 h is 70% of the regular room rate per night.
Попуст за early booking (за резервации направени 30 дена пред пристигнување) 5% од цената за bed & breakfast

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk