HOTEL FINLANDIA

stars
www.hotelfinlandia.com
4870 Пампорово
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

Локација:

Хотелот е лоциран на околу 1.5км од ски центарот и на околу 800м од ски-лифтовите. 

Сместување:

Хотелот е реновиран 2006 год., една главна зграда, на 7 ката, 2 лифта, 90 соби. Три соби се адаптирани за хендикепирани лица (на барање). Јавните површини се приспособени за лица во инвалидска количка. Двокреветни соби 40 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 32м²). Апартмани 17 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, 42м²,  макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни и 1 дете)-опремени со балко, купатило со туш или када, фен и бањарки. 

Сите соби имаат централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi, тепих на подот, повеќето имаат купатило со када и туш, а дел од нив се со туш кабина, фен. Повеќето соби имаат и балкон.  

Услуга:

Полупансион или Полнпансион. 

Содржина:

Рецепција, сеф на рецепција (се наплаќа), менувачница, услуга во соба,  Wi-Fi во лоби, продавници, ски-гардероба, соба со игри, конференциски сали, лоби бар, главен ресторан, ресторан за скара во традиционален стил. Бесплатно користење на ски-гардероба, превоз од хотел до ски-лифт (од 08.45-16.30 ч. на секој 40 мин.), базен, фитнес, креветче за бебе (на барање), игротека за деца, надворешен паркинг. Дополнително се наплаќа пинг-понг, мини фудбал, билијард, масажа, Џакузи, сауна, соба со пареа, Турска бања, чување деца, електронски игри. 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: ++359 0 309 / 58 367
Контакт Факс: ++359 0 309 / 58 374

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Бар во хотелот
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Планинарење

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6474225
Y координати: 24.7031021

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
СПА центар

FINLANDIA 4* - PAMPOROVO


Цените се валидни за престој од of 1-5 ноќи или 6 ноќи

Редовен Ценовник - Лето 2019

FINLANDIA 4*   Лето  2019BB/ HB
DBL ROOM -мин 2; max 2+2 or 3 ad+110.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.201910.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.2019
pp in DBL ROOM  BB18.7020.57
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)26.4029.04
DBL ROOM /2 Persons/37.4041.14
DBL + EXTRA BED /3 Persons/52.3657.60
1 Adults + 1 Chd (02-11,99)31.7934.97
1 Adults + 2 Chd (02-11,99)37.4041.14
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)43.0147.31
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)48.6253.48
3 Adults + 1 Chd (02-11,99)57.9763.77
DBL LUX ROOM-мин 2; max 2+1 10.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.201910.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.2019
pp in DBL LUX ROOM BB2224.2
SGL LUX ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)30.833.88
DBL LUX ROOM /2 Persons/4448.4
1 Adults + 1 Chd (02-11,99)37.441.14
1 Adults + 2 Chd (02-11,99)4448.4
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)50.655.66
APP 1-Bedroom -мин 2; max 2+2 or 3+1 ad10.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.201910.04-24.04.2019 | 03.05-05.09.2019
Rent APP 1-Bedroom /2 persons/ RO63.870.18
Rent APP 1-Bedroom /3 persons/ RO63.870.18
Rent APP 1-Bedroom /2 adl+2 chd/ RO74.882.28
Rent APP 1-Bedroom /3adl + 1 chd/ RO74.882.28
Минимум престој 61
Доплата за  HB -p.p.p.d. Возрасен/ дете 02-11.997,00/4,007,00/4,00
Доплата за  FB -p.p.p.d. Возрасен / дете  02-11.9914,00/8,0014,00/8,00
Откази 55
Откази пенали во ноќи 11
NO show пенали во ноќи 22

Цените се изразени во евра

Цените вклучуваат:

Користење на базент, фитнес и паркинг.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Попусти за рани резервации:

10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2019 и платени 100% до 20.11.2019
Not валидно за период 27.12.-02.01

Дневни (дополнителни) попусти

1 ноќ бесплатно за престој 7-10 ноки и
2 ноки бесплатно за престој преку 11 ноки
за пристигања во период 01.12.-26.12. & 13.01.-23.01. & 23.02.-10.04

Попустите НЕ се комбинираат

Редовна Понуда | Зима 2019/20

FINLANDIA 4*HB/FB
DBL ROOM -min 2; max 2+2 или 3 ad+101.12-26.1227.12-02.0103.01-12.0113.01-23.0124.01-22.0223.02-10.04
pp in DBL ROOM  HB25.3044.0029.7025.3029.7025.30
SGL ROOM (max 1 adl+1 Дете 0-2,99 год..)37.9588.0044.5537.9544.5537.95
DBL ROOM /2 Лица/50.6088.0059.4050.6059.4050.60
DBL + EXTRA BED /3 Лица/70.84123.2083.1670.8483.1670.84
1 Возрасни + 1 Дете (03-11,99)37.9588.0044.5537.9544.5537.95
1 Возрасни + 2 Дете (03-11,99)45.54110.0053.4645.5453.4645.54
2 Возрасни + 1 Дете (03-11,99)58.19110.0068.3158.1968.3158.19
2 Возрасни + 2 Дете (03-11,99)65.78132.0077.2265.7877.2265.78
3 Возрасни + 1 Дете (03-11,99)78.43136.4092.0778.4392.0778.43
DBL LUX ROOM-min 2; max 2+1 01.12-26.1227.12-02.0103.01-12.0113.01-23.0124.01-22.0223.02-10.04
pp in DBL LUX ROOM  HB30.8049.5035.2030.8035.2030.80
SGL LUX ROOM (max 1 adl+1 Дете 0-2,99 год..)46.2099.0052.8046.2052.8046.20
DBL LUX ROOM /2 Лица/61.6099.0070.4061.6070.4061.60
1 Возрасни + 1 Дете (03-11,99)46.2099.0052.8046.2052.8046.20
1 Возрасни + 2 Дете (03-11,99)55.44123.7563.3655.4463.3655.44
2 Возрасни + 1 Дете (03-11,99)70.84123.7580.9670.8480.9670.84
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 или 3+1 ad01.12-26.1227.12-02.0103.01-12.0113.01-23.0124.01-22.0223.02-10.04
Наем APP 1-Bedroom /2 Лице/ RO60.5099.0071.5060.5071.5060.50
Наем APP 1-Bedroom /3adl + 1 Дете/ RO60.5099.0071.5060.5071.5060.50
Доплата за HB преку RO за APP -по лице на ноќ (Дете 03-11.99- 50%)
- ЗАДОЛЖИТЕЛНО
10,00/5,0010,00/5,0010,00/5,0010,00/5,0010,00/5,0010,00/5,00
такса за резервација по лице на ноќ: ЗАДОЛЖИТЕЛНО1.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 55.00 € за возрасен и 30.00 € за Дете од 3 до 11,99 год.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера -30.00 € за возрасен и 18.00 € за Дете од 3 до 11,99 год.
FB Доплата  преку HB Возрасен/дете 03-11,998,80/5,508,80/5,508,80/5,508,80/5,508,80/5,508,80/5,50

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk