Зима во Куба


Име на сместување
Држава
Дестинација

НЕПОВТОРЛИВАТА  ХАВАНА &

 ПРЕКРАСНИОТ ВАРАДЕРО

ЗИМА ВО КУБА

Дати: 17.01.2017; 24.01.2017

10 дена, 8 ноќи

 

 

 

1 ден – Софија – Париз - Хавана

Поаѓање од Софија - Париз-Хавана во 07.10ч. Пристигнување во Париз во 09.20ч. Врзан лет за Хавана во 13:50ч. Пристигнување во Куба во 18.10ч. Средба со локалниот партнер, трансфер до хотела. Сместување. Ноќевање.

                                                                                                                                                        

2 ден  -  Хавана

Појадок. Панорамски разглед на Хавана (вклучен во цената). Ќе ја видиме Пласа де ла Револусион, крајбрежниот булевар Ел Малекон, историскиот центар објавен од УНЕСКО за дел од Светското културно наследство: Ла Хабана Виеха, катедралниот плоштад, плаза Де Армас, плаза Сан Франциско де Асизи, местата на Хемингвеј. Ќе ги посетиме и дегустираме Кубанскиот рум во музејот Хаван Клуб. Слободно време. Ноќевање.

 

3 ден – 7 ден / Варадеро

Појадок. Трансфер до Варадеро со автобус. Слободно време за плажа, или посета на дополнителни екскурзии (со доплата на место). Вечера. Ноќевање.

 

8 ден  - Варадеро

Појадок. Слободно време. Напуштање на хотелот во 12ч. Трансфер со автобус до аеродром за лет Хавана – Париз во 23.40ч.

 

9 ден -  Париз

Пристигнување во Париз во 14.25 ч. Трансфер, организиран од авиокомпанијата до хотел 3* во близина на аеродром. Ноќевање.

 

10 ден - Париж - София

Појадок. Трансфер, организиран од авиокомпанијата до аеродром за лет Парис – Софија во 10.20ч. Пристигнување во Бугарија во 14.05ч.

 

 

ЦЕНИ И СМЕСТУВАЊЕ:

 

Хотели в

ХаванаВарадеро

По лице во
Double Room

Sinlge Room

Comodoro 4* вo Хавана

Brisas del Caribe 4* вo Варадеро

1534 еур.

1666 еур.

Memories Miramar 4* вo Хавана

Memories Varadero 4* вo Варадеро

1798 еур.

2043 еур.

Melia Habana 5* вo Хавана

Melia Varadero 5* вo Варадеро

2083 еур.

2528 еур.

 

 

Цените се по лице во евра и вклучуваат:

 • Авио билети Софија-Хавана-Софија со АК Air France со вклучени аеродромски такси и багаж до 20кг;
 • 2 ноќи во избраниот хотел 3* или 4* со појадок во Хавана;
 • 5 ноќевања на база all inclusive во избраниот хотел 4* или 5* во Варадеро;
 • 1 ноќевање со појадок во Париз во хотел 3* во регионот на аеродромот;
 • трансфери аеродром – хотел Хавана – хотел Варадеро – аеродром;
 • трансфер аеродром – хотел – аеродром во Париз;
 • обиколка на Хавана со водич на Руски;
 • медицинско осигурување со покритие 15 000 а ЗАД Армеец;
 • Представник од локална агенција на Руски јазик

 

Цената не вклучува:

 • Виза –60 евра /агенцијата  посредува/;
 • Такса за  Куба – околу 25 евра, се плаќа на место;

 

Забелешка: Групата нема да има водич од Бугарија.

                                                                              

Услови за резервација:

 • При резервација се плаќа 30% од цената.
 • Целосно плаќање 01.12.2016 г.
 • Цената на екскурзијата е валидна при мин. 16 туристи.
 • Рок на отказ при неисполнување на квотата за мин. Туристи – 30 дена пред патувањето.
 • Аеродромските такси подлежат на промени. Ќе бидете известени до 20 дена пред поаѓање.
 • Цената на хотелското сместување е во долари и е калкулирана при курс 1 дол. = 1.77 лв. / на дата 22.07.2016 /. При промена на курсот агенцијата го задржува правото за промена на цените. Цените во долари се следниве:
 • Можна е промена на времето на летовите и спроведување на екскурзиите. За промени ќе бидете навремено известени.
 • За патувањето неопходен е меѓународен пасош со валидност мин. 6 месеци по враќање.
 • Не се неопходни вакцини.
 • Деца под 18 г., кои патуваат со 1 родител е неопходно да имат нотарска заверка од другиот родител.

 

Време на лет:

17.01 или 24.01  СОФИЈА 07:10 ПАРИЗ  09:20

17.01 или 24.01 ПАРИЗ  13:50 ХАВАНА 18:10

24.01 или 31.01 ХАВАНА 23:40 ПАРИЗ  14:25 + 1

26.01 или 02.02 ПАРИЗ  10:20 СОФИЈА 14:05

 

 

Отказ:

Во случај на отказ се задржуваат:

 • до 90 дена пред датата на патување – без пенали;
 • од 79 дена до 46 дена-депозитот;
 • од 45 до 0 дена: 100 % од целиот договор.

 

Сезони


Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Newsletter


Корисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk