SAMOKOV

stars
http://www.samokov.com/
Borovets, Main Street, 2100 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ SAMOKOV - БОРОВЕЦ

Опкружен со борова шума, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. 

Опис на соби:

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг - понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 (750) 32306
Контакт Факс: +359 (750) 323 09

далечина од

Жичара: 50 m
Drag lifts: 250 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Велнес центар
Рент-а-кар
Лифт
Перална
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Куглана
Билијард
Скијање
Јавање коњи

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред

локација

X Координати: 42.26667460495885
Y координати: 23.604820668697357

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар
Солариум
Финска сауна
Ароматизирана сауна

SAMOKOV 4* - BOROVETS


Дополнителен попуст
валидно за сите резервации направени после 11.11./

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
за пристигања во период 04.01.-22.01. & и за пристигања во период07.03-31.03

Редовна Понуда | Зима 2019/20

SAMOKOV 4*BB/HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 adults21.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-31.0101.02-23.0224.02-29.0201.03-31.03
p.p. in DBL BB28.6051.7038.5033.0038.5033.0028.60
SGL ROOM /1 Person/47.3070.4057.2051.7057.2051.7047.30
DBL ROOM /2 Persons/57.20103.4077.0066.0077.0066.0057.20
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/81.51147.35109.7394.05109.7394.0581.51
1 adult + 1 Chd (00-04,99)47.3070.4057.2051.7057.2051.7047.30
1 adult + 1 Chd (05-11,99)42.9077.5557.7549.5057.7549.5042.90
1 Adult + 2 Chd (00-04,99)47.3070.4057.2051.7057.2051.7047.30
1 Adult + 2 Chd (05-11,99)(00-04,99)42.9077.5557.7549.5057.7549.5042.90
1 Adult + 2 Chd (05-11,99)57.20103.4077.0066.0077.0066.0057.20
2 Adults + 1 Chd (00-04,99)57.20103.4077.0066.0077.0066.0057.20
2 Adults + 1 Chd (05-11,99)71.50129.2596.2582.5096.2582.5071.50
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 adults21.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-31.0101.02-23.0224.02-29.0201.03-31.03
p.p. in DBL HB33.0057.2044.0038.5044.0038.5033.00
SGL ROOM /1 Person/51.7075.9062.7057.2062.7057.2051.70
DBL ROOM /2 Persons/66.00114.4088.0077.0088.0077.0066.00
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/94.05163.02125.40109.73125.40109.7394.05
1 adult + 1 Chd (00-04,99)51.7075.9062.7057.2062.7057.2051.70
1 adult + 1 Chd (05-11,99)49.5085.8066.0057.7566.0057.7549.50
1 Adult + 2 Chd (00-04,99)51.7075.9062.7057.2062.7057.2051.70
1 Adult + 2 Chd (05-11,99)(00-04,99)49.5085.8066.0057.7566.0057.7549.50
1 Adult + 2 Chd (05-11,99)66.00114.4088.0077.0088.0077.0066.00
2 Adults + 1 Chd (00-04,99)66.00114.4088.0077.0088.0077.0066.00
2 Adults + 1 Chd (05-11,99)82.50143.00110.0096.25110.0096.2582.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Н.Г вечера - 50.00 € за возр. и 35.00 € за дете од 2 до 11,99 год.. бебе 00-01,99 - без услуга 
Доплата (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 40.00 € за возр. и 25.00 € за дете од 2 до 11,99 год.. бебе 00-01,99 - без услуга 
Минимум престој3533333

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk