Family Hotel Angella

stars
http://konaci-kopaonik.com/angella_en
Kopaonik bb, Kopaonik, Serbia
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

MK Mountain Resort е основан во 2008 година, во склоп на компанијата MK Group.

Ресортот е склоп од три хотели Grand Hotel & Spa , Family Hotel Angella  i Apartmani Konaci****.

 Сите објекти се наоѓаат во централниот дел  од туристи центар и Националниот парк, на 1770 метри н.в.

Со над 1300 легла,MK Mountain Resort представува најголем хотелски комплекс на Копаоник.

Комплетниот сместувачки капацитет со сите пратечки содржини комплетно е реновиран и опремен во склад 

со највисоките хотелски стандарди.

Пратејки ги светските трендови и ефикасноста во работењето за краток временски период го врати комплексот на

 мапата на најпопуларните ски центри во регионот. 

Хотел Angella **** се наоѓа на само неколку чекори од ски патеките, со идеални услови за скијање. 

Хотелот има 130 модерни соби и апартмани кои ќе ви обезбедат целосна удобност и комфорт за време на престојот.

хотел

Контакт телефон: +381 11 6557586

Хотелски содржини и услуги

Факс
Бар во хотелот
Лифт
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Бизнис центар
Место за пушење
Не се дозволени домашни миленици
Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Мини Бар
Фен
Бањарки и папучи
Бања со туш кабина
DVD/CD Плеер

локација

X Координати: 43.285712
Y координати: 20.809662

Спа Услуги

Џакузи
Сауна
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Family Hotel Angella****
Попуст 15% за резервации до 30.09.2016
Ценовникот е валиден за период 20.11.2016 - 09.04.2017
Цените се изразени во € по лице на ноќ Цените се изразени во € по лице на ноќ – КРАТОК ПРЕСТОЈ
Помалку ноќи од наведеното – на барање.  
 Резервации на барање – мин 5 дена пред поаѓање
ПериодСменаМин. НоќиУслуга1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1-Jan1/2+2 АпартманКраток престој1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1,1/2 +;1/2 ++1-Jan1/2+2 апартман
1/1+1, 1/2 +,1/2 ++
20.11 - 08.12-2HB415548----
08.12 - 11.12Чет/Нед3HBSKI OPENING ПОНУДА----
11.12 - 17.12Нед/Саб5HB669078----
17.12 - 30.12-3HB50766616.12 - 18.12, Пет-Нед639583
25.12 - 01.01Нед/Нед7HB79117100----
30.12 - 06.01Na upit4/5/2006HB11516013829.12 - 01.01, Чет-Нед144200173
30.12 - 08.01Пет/Нед9HB96135117    
01.01 - 08.01Нед/Нед7HB8412210505.01 - 08.01, Чет-Нед105153131
08.01 - 15.01Нед/Нед7HB62937912.01 - 15.01, Чет-Нед7811699
15.01 - 22.01Нед/Нед7HB62937919.01 - 22.01, Чет-Нед7811699
22.01 - 29.01Нед/Нед7HB52786726.01 - 29.01, Чет-Нед659884
29.01 - 05.02Нед/Нед7HB791179702.02 - 05.02, Чет-Нед99146121
05.02- 12.02Нед/Нед7HB7911797    09.02 - 12.02, Чет-Нед99146121
12.02 - 19.02Нед/Нед7HB791129216.02 - 19.02, Чет-Нед93140115
19.02 - 26.02Нед/Нед7HB54857323.02 - 26.02, Чет-Нед6810691
26.02 - 05.03Нед/Нед7HB54857302.03 - 05.03, Чет-Нед6810691
05.03 - 12.03Нед/Нед7HB65887809.03 - 12.03, Чет-НедMusic Week понуда
12.03 - 19.03Нед/Нед7HB65887816.03 - 19.03, Чет-НедMusic Week понуда
19.03 - 26.03-4HB49696023.03 - 26.03, Чет-Нед618675
26.03 - 02.04-4HB49696030.03 - 02.04, Чет-Нед618675
02.04 - 09.04-4HB49696006.04 - 09.04, Чет-Нед618675

Копаоник Зима 2016 - 2017
Family Hotel Angela, 20.11.2016 - 09.04.2017
Минимум 7 ноќи во период 25.12.2016-08.01.2017, 29.01.2017-19.02.2017; во останатите периоди 3 ноќи
ПериодТипPremium ApartmanPremium Apartman
Број403, 405401
Услуга / макс. лица1-4 / max 2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни, мин 2 возрасни и 1 дете1-6 / max 4 возрасни и 2 деца, 
мин 4 возрасни
20.11 - 25.12HB95110
25.12 - 08.01HB115130
08.01 - 29.01 HB90100
29.01 - 19.02HB115130
19.02 - 26.02HB90100
26.02 - 09.04HB8595

Цената вклучува:
• Сместување на база полупансион (Појадок и вечера – шведска маса)
• Специјална Божиќна вечера (25.12.2016, 07.01.2017)
• Посебен програм за деца од 3 до 12 години во период 24.12.2016 – 29.02.2017: дневен анимиран програм со професионална грижа за деца и детски клуб – 6 дена во текот на смената од 10.00 – 16.00 (без денот на пристигање и напуштање)
• Програм за бебиња (грејач за шишиња, стол за пресоблекување, када за деца, креветче) со претходна најава; високи столови во ресторан
• Неограничено користење на содржините на Wellness & Spa центарот во Hotel Angella: Џакузи, хамам, финска сауна, инфра сауна, kneipp, теретана.
• Wi-Fi
• Хотелско осигурување
• Korišćenje skijašnice

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
• Туристичка такса - 100.00 RSD по лице на ден за возрасни; 50.00 RSD по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год. Не плаќаат

Услови за Family Hotel Angella****:
• Дете 0 – 2 со двајца возрасни ако користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО во 1/2 соба
• Дете 2 - 7 со двајца возрасни ако користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО
• Дете 7 – 12 со двајца возрасни на посебно легло има попуст 50%
• Дете 2 - 12 со еден возрасен - попуст 50% на основно или дополнително легло
• Две деца 2 – 7 со еден возрасен – едното дете е бесплатно, второто дете има попуст 50% во 1/2 соба
• Две деца 7 – 12 со еден возрасен – секое дете на посебно легло има попуст 50% во 1/2+1
• Две деца 2-12 со двајца возрасни – секое дете на посебно легло има попуст 50% во 1/2+2, 1/2 ++ соба или 1/2+2 апартман
• Втор возрасен на дополнително легло – попуст 20% во 1/1+1 соба
• Трето или четврто лице - попуст 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1 /2 + соба, 1/2+2, 1/2 ++ соба или 1/2+2 апартман
• Трет возрасен во премиум апартман 403 или 405 - попуст 10% на дополнително легло
• Петти возрасен во премиум апартман 401 – попуст 10% на дополнително легло

Доплата во предпродажба или на лице место (не е задолжителна):
• Ски и сноуборд школа – Пакети 6, 5, 3, 2 дена;
• Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** - цена во предпродажба за резервации до 01.12.2016 – Свечена вечера 31.12.2016. со музички програм со популарни изведувачи: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст 50%

Доплата на лице место (не е задолжително):
• Паркинг , Гаража


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk